Z polską kolędą przez wieki

W ten magiczny, świąteczny czas pragniemy Państwa zaprosić na niezwykły koncert zespołu SoundCool organizowany w Muzeum Dulag 121 28 grudnia (piątek) o godz. 18:30. Oprócz znanych nam wszystkim popularnych kolęd i pastorałek Zespół zaprezentuje także kolędy z powstałe w przełomowych dla Polaków momentach dziejowych oraz w ważnych, historycznych wydarzeń w kraju.

Dzisiaj spędzamy święta w spokoju, dostatku, w rodzinnym gronie i możemy bez obaw wyznawać swoją wiarę. Przywołując historyczne kolędy chcemy razem zastanowić się nad tym, jak czas świąt spędzali nasi przodkowie – powstańcy styczniowi, Polacy żyjący pod zaborami, czy w okresie I i II wojny światowej. Jak polskie święta wyglądały na Syberii, jak w Armii gen. Andersa? Jak było w latach 50.?

Wspomnijmy razem tych wszystkich, którzy nawet podczas najważniejszych świąt nie mogli czuć się bezpiecznie i często cierpieli głód i niedostatek lub tęsknili za krajem.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in.: Kolędę warszawską 1939 r., W żłobie leży – kolęda z okresu Powstania Styczniowego, Jezus Malusieńki, Mizerna Cicha, Zaśnij dziecino Pokój ludziom dobrej woli – 1964 r., Kolęda dla nieobecnych i wiele innych.

 

W Muzeum Dulag 121 wystąpi Zespół SoundsCool
Skład zespołu:
Aleksandra Kopp – vokal
Olga Wądołowska – vokal, flet poprzeczny
Marcin Żebrowski – mandolina, gitara, melodyka
Rafał Żulewski – instrumenty klawiszowe

 

Bądźmy w te Święta razem. – zapraszamy wspólnego słuchania i wspólnego śpiewania.