Nuty Wielkiego Pasterza – koncert on line

“Nuty Wielkiego Pasterza” – program autorstwa Krzysztofa Trebunia-Tutka poświęcony Janowi Pawłowi II był wielokrotnie prezentowany mazowieckiej publiczności podczas wydarzeń z cyklu Mazowsze w Koronie. Z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka Mazowiecki Instytut Kultury zaprezentuje zapis tego wyjątkowego koncertu publiczności on-line.

Tegoroczna edycja Mazowsza w Koronie miała rozpocząć się 3 maja w Sokołowie Podlaskim. Ze względu na sytuację w kraju koncerty planowane są na jesień. Ale Mazowiecki Instytut Kultury – organizator cyklu – nie chce w tym trudnym czasie zostawiać mazowieckich melomanów bez dobrej muzyki. Ci którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w festiwalowych koncertach, będą mogli obejrzeć ich archiwalne nagrania.

Okazją do prezentacji pierwszego z nich jest wyjątkowa rocznica 100. urodzin Jana Pawła II, przypadająca 18 maja. W ramach Mazowsza w Koronie on-line pokażemy “Nuty Wielkiego Pasterza” – program przygotowany przez Krzysztofa Trebunia-Tutka. Koncert zarejestrowano. 10 października 2014 roku w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii. Zespół Trebunie-Tutki wystąpił z towarzyszeniem Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego oraz zaproszonych muzyków.

Nagranie koncertu zostanie opublikowane w kanale You Tube Mazowieckiego Instytutu Kultury w niedzielę 17 maja o godz. 19:00. Będzie tam dostępne do 23 maja.

FRAGMENTU PROGRAMU:

https://youtu.be/KINFJd3ltkA

Dział Marketingu i Promocji Mazowiecki Instytut Kultury