Muzyka filmowa w Austerii

Raszyn, 29.09.2021r.

Koncert muzyki filmowej
w hołdzie Powstańcom Warszawy i poległym podczas II wojny światowej

3 października o godz. 19.00 zapraszamy do Austerii w Raszynie na „Koncert muzyki filmowej w hołdzie Powstańcom Warszawy i poległym podczas II wojny światowej”. Wstęp wolny!
Pamiętamy o powstańcach i tych, którzy polegli podczas II wojny światowej. W 77. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego Centrum Kultury Raszyn zaprasza do Austerii na wyjątkowy koncert muzyki filmowej. W Sali Balowej usłyszymy melodie z filmów: „Zakazane Piosenki”, „Kolumbowie”, „Polskie Drogi”, „Dom”, „Miasto 44”, „Czas honoru”, a nawet… „Stawka większa niż życie”.
Podczas wydarzenia usłyszymy również poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który jest patronem roku 2021. Należał do pokolenia Kolumbów, uznawany za jednego z najwybitniejszych poetów czasów okupacji. Zachowały się wszystkie dzieła Baczyńskiego: ponad 500 wierszy, około 20 opowiadań i kilkanaście poematów. 3 października w Austerii zagłębimy się w twórczość poety, który zginął w czasie Powstania Warszawskiego.
Wykonawcami koncertu będą: Daniela Henzel (śpiew), Grażyna Troniarz (śpiew), Edyta Ciechomska (śpiew i recytacja), Katarzyna Magdziak (skrzypce) i Piotr Piskorz (fortepian).

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących reguł reżimu sanitarnego.
„Koncert muzyki filmowej w hołdzie Powstańcom Warszawy i poległym podczas II wojny światowej”.
3 października, godz. 19.00

Austeria Raszyn, Al. Krakowska 1
05-090 Raszyn
tel. 22 460 57 62
austeria@ckr.raszyn.pl
Facebook: @AusteriaRaszyn
Instagram: @AusteriaRaszyn