Austeria zaprasza

Wieczór autorski „Listy z raju” – Maryla Ścibor Marchocka w Austerii

14 października o godz. 19.00 Centrum Kultury Raszyn zaprasza do Austerii na spotkanie w ramach cyklu „Wieczory Czwartkowe. Zabawy przyjemne i pożyteczne” – wieczór autorski „Listy z raju” z Marylą Ścibor Marchocką. Wstęp wolny.
Hrabianka z urodzenia, córka Żołnierza Wyklętego, wielokrotnie nagradzana publicystka Dorobek Maryli Ścibor Marchockiej jest imponujący. Debiutowała w 1984 roku wierszami w antologii „Życie w drodze”. Wydawała również kolejne tomiki: “Kamyk. Okruchy” (1999), “P.S.” (2008) i “Katedra” (2012).

Ścibor Marchocka działa na wielu polach. Realizowała autorskie projekty w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie m.in. Czwartkowe Spotkania z Książką, Kadry pamięci czy Norwid i Poeci Powstania Warszawskiego. W 2019 roku otrzymała nagrodę im. Witolda Hulewicza za obalanie stereotypów i uprzedzeń w zbiorze opowiadań „Sprawiedliwi” – o Ukraińcach ratujących Polaków w czasie rzezi wołyńskiej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nominowana do Nagrody BohaterOn 2020 Za Sprawiedliwych.
Podczas wieczoru autorskiego “Listy z raju” Maryla Ścibor Marchocka zaprezentuje swoje utwory. Spotkanie będzie również okazją do wspomnień i poruszenia tematów, które znajdują się w kręgu zainteresowań artystki.

O oprawę muzyczną wieczoru zadba Urszula Nowakowska-Żwirdowska, która zagra na harfie. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez Isabelle Moretti, Kumiko Inoue, Helgę Storck, Ursulę Holliger oraz Isabelle Perrin. W lipcu 2006r. grała ze słynnym wykonawcą muzyki hip-hop, Kanye Westem na Festiwalu Open’er w Gdyni. Towarzyszyła znakomitym solistom m.in. Placido Domingo, Mietkowi Szcześniakowi i wielu innym.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.
Zapraszamy 14 października o 19.00.
Wstęp wolny!