Stacja Klasyka – Weronika Sura – akordeon

„STACJA KLASYKA” to cykl 4 koncertów z muzyką klasyczną na żywo wykonanych przez muzyków młodego pokolenia. Muzyków specjalizujących się w grze na różnych instrumentach, m.in.: harfa, gitara klasyczna, akordeon, skrzypce, oraz kwartet smyczkowy. Cały cykl koncertów został zarejestrowany w galerii handlowej NOWA STACJA w Pruszkowie w dniach 10 i 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia 2021 r.

Koncert akordeonistki Weroniki Sury był ostatnim jaki mogliśmy usłyszeć w cyklu “Stacja Klasyka” zorganizowanym i przygotowanym przez Fundację Rzeka EN, która promuje i wspiera wybitne indywidualności, kompozytorów polskich, najzdolniejszych młodych artystów, unikalne inicjatywy artystyczne oraz kulturę polską w kraju i zagranicą.

Fundacja Rzeka EN powstała w 2019 r. z inicjatywy Edwarda Wolanina – wybitnego polskiego pianisty, chopinisty i pedagoga. Jej celem jest działalność oświatowo-kulturalna w kraju i zagranicą, szczególnie w zakresie wspierania, promocji i pomocy w rozwoju kariery dzieci i młodzieży uzdolnionych muzycznie, a także dorosłych artystów muzyków. Największymi przedsięwzięciami kulturalno-edukacyjnymi dotąd zrealizowanymi przez Fundację Rzeka EN są: Czarnoleski Festiwal Sztuk (2 edycje) oraz Festiwal Warmia Piano & Art Days w Lidzbarku Warmińskim.

Weronika Sura to absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie światowej klasy akordeonisty prof. Klaudiusza Barana. Koncertuje w kraju i za granicą; solo, jak również z orkiestrą i w zespołach kameralnych. Nagrywa muzykę akordeonową do filmów i spektakli teatralnych. Swą niekonwencjonalną postawą i wykonawstwem zwróciła na siebie uwagę publiczności biorąc udział w programie “Must be the Music” wykonując utwór Domenico Scarlattiego.