Razem po zdrowie – Dzień Dawcy Szpiku

Kilka słów o przedsięwzięciu:

Akcja skupia się głównie na wydarzeniu „Razem po zdrowie”, które odbędzie się w sobotę 27.08.2022 godz. 11-18 w ramach cyklu “Spotkania po sąsiedzku” w Nowej Stacji w Pruszkowie. To tutaj na mieszkańców będzie czekać sporo rodzinnych atrakcji – od animacji, warsztatów i pokazów po panele dyskusyjne z ekspertami – wszystko w temacie zdrowia i ekologii.

Korzystając jednak z aktywnego weekendu w okolicy, z akcją rejestracji DKMS wyjdziemy poza mury centrum handlowego – punkty będą dostępne również na “Pożegnaniu Lata” w Pruszkowie (sobota 27 sierpnia) oraz na Dożynkach w Raszynie (niedziela 28 sierpnia).

W organizację zaangażowani są przede wszystkim mieszkańcy naszej okolicy, społecznicy oraz firmy i instytucje – mamy jeden cel – popularyzację rejestracji w bazie DKMS – im więcej potencjalnych dawców szpiku, tym większa szansa na wyzdrowienie naszego sąsiada Michała Jaszczuka, który niedawno usłyszał diagnozę o ostrej białaczce szpikowej. Nasza lokalna społeczność już nie raz udowodniła, że potrafi pomagać z niesamowitą energią i zaangażowaniem – pokażmy naszą solidarność w weekend 27-28 sierpnia!

Organizatorzy / główni partnerzy: Nowa Stacja, Fundacja DKMS, Anna Chomiak (nieidealnaanna.pl), “Aktywne Mamy Działamy!”, Klub Honorowych Dawców Krwi “Serce Pruszkowa”

Patronat Honorowy: Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch i Starosta Powiatu Pruszkowskiego Krzysztof Rymuza

W planie spotkania:

– idea fundacji DKMS oraz informacje o pobraniu komórek macierzystych;
– pomóżmy sąsiadowi – informacja o Michale Jaszczuku i chorobie, z którą się zmaga;
– gdzie i kiedy będą zorganizowane punkty rejestracji w naszej okolicy?
– ramowy plan eventu “Razem po zdrowie” w ramach “Spotkań po sąsiedzku” w Nowej Stacji;
– patroni i partnerzy akcji.