Przestrzeń Jazzu – online

Oczekując na powrót publiczności do przestrzeni Mazowieckiego Instytutu Kultury przypominamy cykl koncertów online, które odbyły się w minionym, 2020 roku. Wśród czołowych polskich muzyków poruszających się w nurcie szeroko rozumianego jazzu usłyszymy: Trio Wojtka Mazolewskiego, Michała Salamona, Basię Drazkov & Bartka Smorągiewicza, Trio Kuba Więcek z Pauliną Przybysz oraz EABS – Electro-Acoustic Beat Session. Jako miłośnicy muzyki stwarzamy po raz kolejny przestrzeń do spotkania z ulubionymi artystami, w której wybrzmi osobista nuta jazzu. Każdy z nas porusza się w sferze myśli, odczuć, emocji budując otaczającą rzeczywistość. Artysta poszukując piękna stwarza swoją wewnętrzną przestrzeń w której odkrywa siebie i tym samym definiuje świat. Muzyka daje nam szansę na uczestnictwo, wgląd w świat muzyków i świat drugiej osoby. Muzyki nie można dotknąć, zobaczyć. Jedyną określającą jednostką jest czas. Muzyka odbywa się w czasie. Po raz kolejny ten czas spędzimy z artystami m.in.:

23-24 stycznia – Wojtek Mazolewski Trio

Wojtek Mazolewski – polski gitarzysta basowy i kontrabasista jazzowy, jeden z współtwórców yassu. Zanim rozpoczął swoją przygodę z muzyką improwizowaną, grał punk rocka. Występował w formacjach yassowych takich jak: Inżynier Kaktus i Arythmic Perfection. Zyskał popularność jako lider zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra, Freeyo, Wojtek Mazolewski Quintet.
Wojtek Mazolewski od wielu lat urzeka publiczność na całym świecie swoim niepowtarzalnym, muzycznym alfabetem. Wśród kilkunastu projektów, tego wybitnego polskiego kontrabasisty na szczególną uwagę zasługuje Wojtek Mazolewski Quintet.
Program koncertu wypełnią najnowsze utwory Wojtka Mazolewskiego powstałe w czasie pandemii. To muzyka, która zrodziła z potrzeby poszukiwania wewnętrznego spokoju, harmonii ze sobą i światem oraz pozytywnej energii w każdej sytuacji. To materiał w procesie kształtowania swojej formy. Wraz z zaproszonymi muzykami, Joanną Dudą i Krzysztofem Kawałko, Mazolewski pracował nad tą muzyką przez ostatnie miesiące, a efekty wspólnie przedstawią podczas środowego koncertu. Z zespołem wystąpi także Hubert Zemler.

Koncerty dostępne będą na facebook.com/mazowieckiinstytutkultury oraz na kanale You Tube Mazowieckiego Instytutu Kultury. Więcej na: www.mik.waw.pl Mazowiecki Instytut Kultury jest beneficjentem Funduszu Wsparcia Kultury, pomocy finansowej polskiego rządu skierowanej do sektora kultury podczas pandemii COVID-19.

Dział Marketingu i Promocji Mazowiecki Instytut Kultury