Marsz Miliona Na 100 Lecie

Szanowni Państwo,
W piątek po długich rozmowach ze stroną rządową udało się osiągnąć porozumienie. Do sukcesu przyczyniło się prawo, które jasno wskazywało, że strona rządowa nie może nadużywać swojej władzy w celu przejęcia trasy jakiegokolwiek zgromadzenia. Najważniejsza była jednak również Państwa postawa. Od dwóch dni na stronach rządowych domagali się Państwo wyjaśnień w sprawie Marszu Niepodległości i broniliście oddolnego i społecznego charakteru naszego pochodu.

Wczoraj w sprawie Marszu Niepodległości mogły zapadać już tylko odpowiedzialne decyzje, dlatego wynik rozmów pomiędzy rządem, a Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości jest naszym wspólnym zwycięstwem, które wypracowaliśmy dla Polski, dla Polaków, dla pokoleń przeszłych i przyszłych. Pozostał już tylko czas na narodową mobilizację!

Mogę teraz zdradzić kilka szczegółów niedzielnej uroczystości. Wielką frajdę będą miały dzieci i miłośnicy historii, bo przybędzie rekordowa ilości Grup Rekonstrukcji Historycznych, na trasie marszu rozwinięta zostanie 100 metrowa biało-czerwona flaga, a po jego zakończeniu będzie niezwykły koncert. Już teraz płyną do nas informacje o rekordowej liczbie wyjazdów na marsz. Nie może nikogo zabraknąć! Proszę zabrać biało-czerwone flagi!

Przypominam, że zbieramy się o godzinie 11:00 pod Sejmem gdzie odbędzie się Msza Święta i różaniec w intencji Ojczyzny. Po zakończeniu przejdziemy na Rondo Dmowskiego, gdzie o godzinie 14:00 rozpoczniemy Marsz Niepodległości. O godzinie 15:00 przewidziane jest przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego, gdzie na jego błoniach zakończymy tradycyjnymi przemówieniami, występami artystów i jak już wspominałem koncertem patriotycznym.

 

Dziękuję i pozdrawiam w imieniu wszystkich wolontariuszy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

ROBERT BĄKIEWICZ
PREZES ZARZĄDU