Jednodniowe Muzeum Żbikowa

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się 18 maja, Muzeum Dulag 121 zamieni się w „Jednodniowe Muzeum Żbikowa”. Na specjalnie przygotowanej na ten dzień wystawie przedstawimy historię najstarszej dzielnicy Pruszkowa. Pokażemy jak powstawał i zmieniał się Żbików. Do współtworzenia tego projektu chcielibyśmy zaprosić na pierwszym miejscu Państwa – mieszkańców Pruszkowa. Dlatego zachęcamy do wsparcia naszego projektu i podzielenia się materiałami z Państwa prywatnych zbiorów. Obok „dużej” historii pragniemy pokazać życie codzienne dzielnicy w ostatnich dziesięcioleciach – miejsca pracy i odpoczynku, Żbikowskie ulice, zaułki, sklepy, kawiarnie i restauracje, a przede wszystkim ludzi mieszkających na Żbikowie.

Serdecznie zachęcamy do podzielenia się historią Państwa rodziny. Jeśli posiadają Państwo informacje, fotografie, filmy, dokumenty czy obiekty związane z dziejami naszej dzielnicy, zarówno tej dawnej, jak i dotyczącej ostatnich dekad, będziemy wdzięczni, jeśli wypożyczą je Nam Państwo na czas wystawy (około 10 dni) lub udostępnią do zeskanowania, które zrobimy w kilkanaście minut na miejscu w Muzeum (bądź wyślą zeskanowane materiały na naszą skrzynkę pocztową dulag@dulag121.pl). Dostarczone przez Państwa materiały (bądź ich kopie) udostępnimy na ekspozycji jednodniowego muzeum.

Jeśli chcieliby Państwo włączyć się w projekt lub dowiedzieć o nim więcej, zapraszamy do odwiedzenia nas w Muzeum przy ul. 3 Maja 8a lub do kontaktu telefonicznego: 22 758 86 63 bądź mejlowego.

Liczymy na Państwa pomoc!

 

Sąsiedzi z Muzeum Dulag 121