Dzień Kobiet na Mazowszu

Koncert „Dzień Kobiet na Mazowszu. Najpiękniejsze utwory męskiej literatury wokalnej”.

 

Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski,

Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa

oraz Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie

zapraszają Mieszkanki Powiatu Pruszkowskiego na wyjątkowy koncert

z okazji Dnia Kobiet pt.: „Dzień Kobiet na Mazowszu. Najpiękniejsze utwory męskiej literatury wokalnej”.

 

To niezwykłe wydarzenie odbędzie się w sobotę, 9 marca o godz. 19:00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie przy ul. Bohaterów Warszawy 4.

W koncercie wystąpią, ze specjalną dedykacją dla Pań, sami mężczyźni: tenor, baryton i bas, wirtuoz skrzypiec przy akompaniamencie fortepianu. Podczas wspólnego wieczoru zabrzmią popularne i lubiane arie operowe oraz operetkowe, a także utwory musicalowe, m.in.: „Ten zegar stary”, „Gdybym był bogaczem”, „O sole mio”, „Wielka sława to żart”, czy „Tak całkiem bez dziewczątek”.

Koncert odbywa się w ramach specjalnej trasy koncertowej po scenach Mazowsza, zaproponowanej przez Mazowiecki Teatr Muzyczny z okazji Dnia Kobiet.

Podczas całej trasy koncertowej występuje doborowa obsada młodej sceny wokalnej:

Wojciech Sokolnicki (tenor) – m.in. zwycięzca programu TVP „Bitwa Tenorów na Róże”,

Sławomir Naborczyk (tenor) – laureat Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy debiut śpiewaka”,

Łukasz Gaj (tenor) – solista m.in. Opery Wrocławskiej,

Piotr Lempa (bas), który regularnie występuje na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech,

Kamil Kaznowski (bas) – solista współpracujący z polskimi Teatrami Muzycznymi i Festiwalami,

Jakub Milewski (baryton) – solista współpracujący m.in. z Polską Operą Królewską i Filharmonią im. R. Traugutta w Warszawie.

Przy fortepianie zasiada półfinalista i laureat nagrody specjalnej XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina – Krzysztof Trzaskowski, a na skrzypcach zagra wirtuoz Bogdan Kierejsza. Prowadzący koncert – Ryszard Rembiszewski .

 

Cykl koncertów został objęty honorowym patronatem Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać od 26 lutego, od godz. 12:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30, pok. nr 403 (piętro IV, wejście C). Tel. 22 738 15 24.

 

Informacja prasowa Zespołu Komunikacji Zewnętrznej Starostwa Pruszkowskiego.