fot. ERadziejewski/Podwarszawskie Życie Pruszkowa

Luciano d’Abbruzzo w Michałowicach

Wójt gminy Michałowice, Pani Małgorzata Pachecka oraz Burmistrza Vico nel Lazio, Pan Claudio Guerriero zaprosili mieszkańców gminy na “Wieczór włoski”, który odbył się 5 października 2019 r. w Urzędzie Gminy Michałowice (Reguły, al. Powstańców Warszawy 1.). W dniu następnym w niedzielę 6 października 2019 r.artystów można było obejrzeć na koncercie w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie.

Wieczór rozpoczął koncert Luciano D’Abbruzzo – znany włoskiego muzyka z miasta partnerskiego Vico nel Lazio. Artysta komponuje muzykę nostalgiczną, emocjonalną, ocierającą się o poezję śpiewaną. W planach trasa koncertowa po Włoszech z nowym albumem “EMIG – Come un’ arancia in Norvegia”.

Jednak koncert nie był jedyną atrakcją tego wieczoru. Została zaprezentowana wystawa zdjęć gminy partnerskiej – Vico nel Lazio, które ukazują piękne widoki i urok tej małej włoskiej gminy dyskretnie ukrytej między górami. Koncert i wystawę otworzyli Wójt Gminy Michałowice, Pani Małgorzata Pachecka oraz Burmistrz Vico Nel Lazio, Claudio Guerriero.

Poniżej fragmenty koncertu zarejestrowanego w dniu 5 października 2019 r.

Oczywiście, przy takim spotkaniu nie mogło zabraknąć degustacji włoskich potraw przygotowanych przez lokalną okoliczną gastronomię, które przybliżył w ten sposób słoneczny i ciepły klimat Włoch.