Z polityką na co dzień.

ALARM! Pe eZ eL  nadchodzi

 

 

Wybory samorządowe coraz bliżej. Główny ich „kombinator” i beneficjent zwiera więc szeregi i przygotowuje się do akcji wykorzystując każdą nadarzającą się okazję do zademonstrowania siły swoich wpływów w społeczeństwie. Dobrym przykładem były niedawne przedterminowe wybory wójta w gminie Nadarzyn. Kto te wybory wygrał? Oczywiście „bezpartyjny” pan Zwoliński, wspierany” przypadkowo” przez PSL, a nie urzędujący komisarz, pan Nowak z PIS. Z grubsza oceniając programy wyborcze obu panów, to kontynuacja (p. Dariusz Zwoliński), oraz zmiany (p. Dariusz Nowak). Nie odmawiając zwycięzcy dobrych intencji, to prezentowany przez niego program kontynuacji oczywiście musiał odpowiadać jego poplecznikom, czyli Pe eZeL-owi, zaprawionemu w licznych bojach o władzę i dążącemu do jej utrzymania za wszelką cenę. Przy tej okazji potwierdziła się reguła, że tzw. „wianuszek warszawski” jest silnie promowany przez PSL, którego centrum decyzyjnym jest opanowany przez nich sejmik mazowiecki, zarządzany przez marszałka oczywiście z Pe eZeL.

Czego uczestnik przyszłych wyborów samorządowych może spodziewać się po partii mającej w swej nazwie Ludowa, a której Lud potrzebny jest tylko do zdobycia i utrzymania za wszelką cenę władzy? Jaki kręgosłup moralny i polityczny prezentuje partia, nawiązująca oficjalnie do ideałów Witosa i innych przedwojennych ludowców? Czy nie bliżej im do tradycji ZSL-u Malinowskiego i starej zasady „w koalicji z każdym, byle przy władzy”? A więc jednoczyć się z ludźmi, wyznawcami upadłych i przebrzmiałych idei postkomunistycznych, poszukiwaczami miejsca w polityce (M. Kamiński), którzy poświęcą przyjaźń, honor, wszystko dla władzy! Taki jawi się właśnie obecnie Pe eZeL Furda moralność, uczciwość, pomyślny rozwój i spokój Ojczyzny! Głównym horyzontem celów ludzi Pe eZeL-u jest kręcenie się wokół własnych interesów i interesików. Bez względu z kim, byle dla siebie. bez względu na dobro Polski i Polskiego Narodu. Zastanówmy się i sprawdźmy dokładnie na kogo będziemy głosować w zbliżających się wyborach! Nasz głos jest bardzo ważny!

Pruszków, 22.04.2018. –  janczar

 

Dopisek redakcji:

Dariusz Nowak (materiał prasowy)

Dariusz Zwoliński, bezpartyjny, fot. Facebook

Wójt Dariusz Zwoliński zamieścił na FB swoje oświadczenie:

„Dariusz Zwoliński – Wójt Gminy Nadarzyn

Szanowni Państwo ❗🔊❗

Oświadczam, że w przedterminowych wyborach Wójta Gminy Nadarzyn, przeprowadzonych w dniu 4 marca br. nie startowałem z ramienia żadnej partii politycznej. Byłem kandydatem mieszkańców gminy bez względu na ich poglądy polityczne. Dziękuję wszystkim Wyborcom za oddane na mnie głosy. Mandat wójta i poparcie udzielone przez mieszkańców Gminy Nadarzyn są dla mnie wyrazem zaufania, który mobilizuje mnie do wytężonej pracy na rzecz dalszego rozwoju naszej gminy.

Dariusz Zwoliński KWW Dariusza Zwolińskiego”

Kropkę nad „I” postawił pan Janusz Piechociński również zamieszczając na FB swoje oświadczenie kwitujące słowa wójta Nadarzyna. Po czyjej stronie jest prawda? Czy mamy to rozumieć jako „słowo przeciwko słowu”???

„Janusz Piechociński@Piechocinski

Przedterminowe wybory na wójta gminy Nadarzyn wygrał Dariusz Zwoliński, kandydat bezpartyjny, wspierany przez PSL. Pokonał on obecnego komisarza z PiS Dariusza Nowaka. Kandydat PiS przegrał, i to wysoko. Zdobył zaledwie 38 % poparcia. Kandydat popierany przez ludowców aż 62 proc.

18:23 – 5 mar 2018

Jakieś pytania???