XVIII edycja Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida

Szanowni Państwo, ruszyły zgłoszenia do tegorocznej edycji Nagrody Norwida, przyznawanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zgłaszania kandydatów w czterech kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne, literatura i teatr oraz do nagrody “Dzieło życia” za całokształt twórczości. Szczegóły są dostępne w naszym biurze prasowym, w poniższym linku:
http://biuro-prasowe.mik.waw.pl/56319-xviii-nagroda-norwida-zgloszenia

W przypadku pytań – zapraszam do kontaktu.

Serdecznie pozdrawiam, Magda Denko – Dział Marketingu i Promocji
Mazowiecki Instytut Kultury – T: 22 586 42 36; M: 601 668 451

 

NAGRODA NORWIDA 2019

XVIII edycja Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida – zgłoszenia kandydatów do 17 maja.

XVIII Nagroda Norwida – zgłoszenia trwają od 09 kwietnia 2019.

 

1.-Medalion-z-wizerunkiem-Cypriana-Norwida-z-statuetk-Nagrdoy-im.-C.-K.-Norwida

Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida przyznawana jest corocznie za wybitne dzieło bądź kreację artystom tworzącym lub mieszkającym na Mazowszu. Celem i ideą nagrody przyznawanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego jest przede wszystkim ukazywanie i promocja wybitnych dzieł i artystów mazowieckich – z pochodzenia lub wyboru – przyczyniających się do wzrostu rangi regionu na mapie kulturalnej Polski i Europy. Artyści nominowani są do nagrody w czterech kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne, literatura i teatr. Przyznawana jest także nagroda specjalna – “Dzieło życia” za całokształt twórczości.
Zapraszamy oddziały ogólnopolskich związków twórczych, uczelnie wyższe, instytucje kultury, wydawnictwa i redakcje oraz twórców indywidualnych i członków kapituł nagrody do zgłaszania kandydatów, tworzących na Mazowszu w kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne, literatura i teatr za dzieło lub kreację powstałe w 2018 r. oraz do nagrody “Dzieło życia”.

 

https://norwid.mazovia.pl