Smaki Dziedzictwa w Austerii

12 września zapraszamy na „Smaki Dziedzictwa w Austerii”, które odbędą się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Na uczestników czeka wiele atrakcji!
Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny. Co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzać zabytki w swojej okolicy i korzystać z licznych wydarzeń. Ogólnopolskim koordynatorem obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Tegoroczne hasło wydarzenia to Smaki Dziedzictwa. Austeria bierze udział w wydarzeniu i zaprasza do skorzystania z licznych atrakcji 12 września w godzinach 12.00-20.00.
Jako, że mówimy o smakach nie może zabraknąć pyszności. Koła gospodyń wiejskich z Jaworowej i Ład zaprezentują to, co w kuchni najlepsze. Na zwiedzających będą czekać wyjątkowe smakołyki, obok których nie będzie można przejść obojętnie.
O 15.00 w sali konferencyjnej odbędzie się wykład “Kultura i sztuka w rzeczywistości wirtualnej”, który poprowadzi dr Tomasz Duda. Po prelekcji uczestnicy będą mogli przenieść się “w inny wymiar” (możliwość skorzystania z okularów 3D). Ciekawe doświadczenie połączone z dawką wiedzy na temat sztuki i kultury.
O 17.00 i o 19.00 spacer historyczny z przewodnikiem. Zbiórka chętnych przy recepcji (wejście od Al. Krakowskiej). Uczestnicy otrzymają vouchery na spacer (liczba miejsc ograniczona).
Podczas wydarzenia dzieci zapraszamy również na plac zabaw, który usytuowany jest za Austerią oraz do gry w szachy na wyjątkowej szachownicy.
Przygotowaliśmy niespodziankę! Dla uczestników Smaków Dziedzictwa w Austerii przewidziano losowanie nagród. Bądźcie czujni, trzymacie numerek, który otrzymacie przy wejściu i czekajcie na godzinę losowania.

Zapraszamy 12 września w godzinach 12.00-20.00 do Austerii w Raszynie!

 

Pozdrawiamy, Zespół Austeria Raszyn, austeria@ckr.raszyn.pl