Rower gminny – sezon 2019 już otwarty

Od  1 marca na drogi gminy Michałowice powróciły rowery gminne.  Można je  wypożyczyć w 7 stacjach. Na razie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 55 rowerów miejskich. Natomiast w połowie kwietnia system powiększy się o dodatkowych 20 rowerów specjalnych, w tym rowery z fotelikami do przewożenia dzieci, rowery familijne typu cargo, tandemy i rowery dziecięce. Wówczas zmieni się także obecne oznakowanie rowerów.

W systemie Roweru Gminnego Michałowice obowiązują dwa cenniki: pierwszy, dla wszystkich użytkowników, jest analogiczny jak w warszawskim systemie Veturilo i zakłada brak opłat za pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Drugi, dla osób, które zidentyfikują się Kartą Mieszkańca Gminy Michałowice, umożliwia bezpłatne wypożyczenie roweru gminnego aż do 12 godzin.

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany w systemie użytkownik. Można skorzystać z konta Nextbike założonego w Michałowicach lub w innym mieście w poprzednich sezonach, lub założyć nowe, np. korzystając ze strony internetowej rower.michalowice.pl. Aby można było wypożyczyć rower, na koncie użytkownika musi być co najmniej 10 złotych.

Samo wypożyczenie jest bardzo proste. Wystarczy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru, który chcemy wypożyczyć. Można również skorzystać z aplikacji mobilnej. Potem rower wystarczy wypiąć z zamka i można rozpoczynać przejażdżkę. Rower zwracamy wpinając go z powrotem w elektrozamek na dowolnej stacji Roweru Gminnego Michałowice.

Rower Gminny Michałowice będzie dostępny do końca listopada.

Stacje Roweru Gminnego Michałowice: Reguły – Urząd Gminy Michałowice, WKD Komorów, WKD Michałowice, Skatepark Michałowice, WKD Nowa Wieś, WKD Opacz-Kolonia, Zalew Komorowski.

Link