Początek roku z ulubioną autorką

Na początku roku na półkach księgarni pojawią się nowe książki. W ręce czytelników podróżniczki i pisarki Beaty Pawlikowskiej trafi książka „Stres. Sprawdzone sposoby na stres” w której autorka podzieli się 102 metodami walki ze stresem.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Beata Pawlikowska – piątek, 15 stycznia, godz. 18:00

Stres jest stanem nadzwyczajnej gotowości do poradzenia sobie z wyjątkowo dużym zagrożeniem. Tak dużym, że organizm w swoim normalnym, zrównoważonym stanie nie miałby wystarczającej mocy, żeby go skutecznie i definitywnie przezwyciężyć. Przełącza się więc w tryb awaryjny. Nie dlatego, żeby człowiek odczuwał dyskomfort, lecz po to, aby zmaksymalizować szansę na przetrwanie. Jednak przebywanie w tym stanie przez dłuższy czas może prowadzić do zaburzeń i poważnych schorzeń.

W swojej najnowszej książce „Stres. Sprawdzone sposoby na stres” (Wydawnictwo Edipresse Książki) Beata Pawlikowska wyjaśnia, na czym polega fizjologiczny i emocjonalny mechanizm powstawania stresu. Opowiada o ludziach spotkanych podczas dalekich podróży, od których wiele nauczyła się o radzeniu sobie z negatywnymi skutkami stanu gotowości. Czytelnik pozna 102 sposoby na łagodzenie niepożądanych efektów stresu w różnych życiowych sytuacjach – stojąc w korku na drodze, przed wystąpieniem publicznym czy mając trudności w pracy.


Biuro prasowe Empiku empik@walk.pl