Niedzielne popołudnie z muzyką Fryderyka Chopina w Austerii

Muzyka Chopina zagości w murach Austerii

 

Niedzielne popołudnie z muzyką Fryderyka Chopina. 25 lipca o godz. 19.00 w raszyńskiej Austerii wystąpią Witold Żołądkiewicz (baryton) i Krzysztof Trzaskowski (fortepian), którzy zaprezentują twórczość najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty.

Poeta fortepianu, uznawany za jednego z najlepszych pianistów epoki romantyzmu, zachwycał swoim talentem. Muzyka wypełniała życie Fryderyka Chopina, a jego twórczość na stałe wpisała się do polskiej i światowej kultury. 25 lipca o godz. 19.00 w Austerii w Raszynie odbędzie się Koncert Chopinowski.

Za przygotowanie wyjątkowego programu, w którym znalazły się m.in. Walc cis-moll op. 64 nr 2, Mazurek a-moll op. 17 nr 4 czy Hulanka op 74 nr 4 odpowiadają Witold Żołądkiewicz (baryton) i Krzysztof Trzaskowski (fortepian). Niedzielne popołudnie w raszyńskiej Austerii będzie wypełnione wspaniałą muzyką, naznaczoną piętnem geniuszu i pasji.

Witold Żołądkiewicz ukończył Wydział Wokalny Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Romana Węgrzyna. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u słynnego polskiego tenora Ryszarda Karczykowskiego. W 2015 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych. Przez ponad 20 lat był solistą Warszawskiej Opery Kameralnej, a obecnie związany jest z Polską Operą Królewską. Śpiewał pod batutą takich dyrygentów jak Gustav Kuhn, Antoni Wicherek, Grzegorz Nowak, Mieczysław Nowakowski, Tadeusz Wojciechowski, Andrzej Straszyński, Tadeusz Kozłowski, Michał Klauza, Ruben Silva, Kai Bumann, Tomasz Tokarczyk. Artysta został odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi.

Krzysztof Trzaskowski edukację artystyczną rozpoczął w wieku pięciu lat w Prywatnej Szkole Muzycznej I stopnia pod kierunkiem Andrzeja Czemiela. W 2005 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Białymstoku w klasie Krystyny Wachowskiej. Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalla, prof. Piotra Palecznego oraz prof. Mai Nosowskiej. Jest absolwentem, a obecnie wykładowcą i doktorantem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a także pianistą-korepetytorem Polskiej Opery Królewskiej. Współpracował z Adamem Makowiczem podczas obchodów Roku Chopinowskiego grając serię koncertów „Chopin na klasycznie i jazzowo”. Występował podczas koncertu „Polska Fryderyka Chopina i Epoki Romantyzmu” zorganizowanego przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie z okazji wizyty w Polsce Ich Królewskich Wysokości Księcia Walii i Księżnej Kornwalii. Z okazji 200. rocznicy urodzin Chopina prowadził kursy mistrzowskie w Indiach i nagrał płytę „Chopin for India”.

– Zapraszam na wyjątkowy koncert, którego treścią będzie twórczość wybitnego Fryderyka Chopina. Geniusza swoich czasów, jednego z najlepszych pianistów romantyzmu. Niedzielne popołudnie w raszyńskiej Austerii zapowiada się wspaniale – zaprasza Dyrektor Centrum Kultury Raszyn Mariusz Smolicha.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Zespół Austeria Raszyn.