Manuela Gretkowska na żywo w studiu Empiku

Manuela Gretkowska w rozmowie z fanami na żywo w studiu Empiku

 

Empik zaprasza na kolejne e-spotkania autorskie na żywo w ramach cyklu #premieraonline. Specjalna formuła daje szansę miłośnikom muzyki i literatury na nieprzerwany kontakt z ulubionymi autorami książek, artystami i ludźmi kultury w domowym zaciszu. W czwartek 28 maja o godz 18:00 Manuela Gretkowska będzie odpowiadać na pytania o swoją najnowszą powieść „Faworyty”. Obie rozmowy odbędą się o godz. 18:00 na stronie Empiku na Facebooku. Uczestnicy spotkań mają możliwość aktywnego udziału poprzez sekcję komentarzy pod streamingiem.

Kolejny tydzień wirtualnych spotkań z czołowymi postaciami polskiej kultury z cyklu #premieraonline rozpocznie się rozmową z Manuelą Gretkowską poświęcone jej ostatniej powieści „Faworyty”, której premiera miała miejsce podczas Wirtualnych Targów Książki organizowanych przez Empik w dniach 20-26 maja. Transmisje spotkań #premieraonline odbywają się na profilu Empik.com na Facebooku. Wszystkie tłumaczone są na język migowy.

Manuela Gretkowska to jedna z najbardziej wyrazistych postaci polskiej kultury. Podczas Wirtualnych Targów Książki premierę miała najnowsza powieść pisarki – „Faworyty” (Wydawnictwo Znak). Książka opowiada o bezpardonowej rywalizacji trzech faworyt Stanisława Augusta – króla Polski i zabawy. Stawką walki jest nie tylko serce kochanka, lecz przede wszystkim wpływy w państwie. Która z kobiet okaże się najsprytniejsza? Niebezpiecznie inteligentna Elisabeth Lubomirska, młodziutka Izabela Czartoryska czy najbardziej czuła Magdalena Sapieha? W Warszawie szepcze się o nich złośliwie, lecz z podziwem: „Te kobiety mogą wszystko”. A jednak z nimi też można zrobić wszystko. Choć autorka przenosi czytelnika na XVIII-wieczny dwór, wymowa książki jest jasna – stroje i dekoracje nieustannie się zmieniają, a jednak ostatecznie zawsze chodzi o seks i władzę. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio Zet).

Biuro prasowe Empik – empik@walk.pl