Koncert mistrzowskich arii koloraturowych i pieśni

28 listopada o godz. 19.00

w Austerii w Raszynie odbędzie się kolejny koncert w ramach Raszyńskiego Salonu Muzycznego.

Mistrzowskie arie koloraturowe i pieśni zaprezentują solistka Marta Zamojska- Makowska oraz pianista Wojciech Świętoński.

Zapowiada się wyjątkowy wieczór, prawdziwa kulturalna uczta, którą zapewnią wspaniali artyści. Zapraszamy Państwa na koncert mistrzowskich arii koloraturowych i pieśni w wykonaniu solistki scen muzycznych w Polsce – Marty Zamojskiej- Makowskiej oraz znakomitego pianisty – Wojciecha Świętońskiego.

Marta Zamojska-Makowska jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. Haliny Mickiewicz, Studium Carla Orffa oraz dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. J. Zabłockiego, a także SGH/ HEC Master Management Economique Europeen a Jouy en-Josas. Debiutowała w latach 90-tych jako Królowa Nocy w Czarodziejskim Flecie W. A. Mozarta na Warszawskiej Scenie Operowej-Teatrze Urszuli Trawińskiej-Moroz podczas tournée w Niemczech. Była to także popisowa rola w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Koncertowała w Niemczech, Francji, we Włoszech, gdzie za występy w Mediolanie otrzymała odznaczenie od Harmonia Gentium za wykonanie partii sopranowej w Missa Pastoril G Garcia, pod batutą Josefa Hertera. W 2000 roku założyła też chór Il Canto-Magnificat będący wizytówką Dzielnicy Wesoła.

Wojciech Świętoński jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla (2008). Kameralistykę fortepianową studiował pod kierunkiem prof. Jerzego Marchwińskiego. Ukończył dwuletni Staż Artystyczny w zakresie wykonawstwa muzyki kameralnej (2010) oraz II i III edycję Podyplomowego Międzywydziałowego Studium Pieśni (2012, 2013) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W roku 2019 uzyskał stopień doktora sztuki. Jest jednym z trzech uczestników elitarnego „Kursu mistrzowskiego” Maestro Ivo Pogorelicha. Pozostając z nim w stałym kontakcie, nieustanie czerpie inspiracje z licznych wskazówek Mistrza. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych w Kijowie i Rzymie. Regularnie występuje w salach koncertowych Europy, z reci¬talami i z towarzyszeniem orkiestry. Współpraco¬wał z wieloma zespołami (Polska Orkiestra Sinfo¬nia Iuventus, Polska Orkiestra Radiowa, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia), występu¬jąc pod batutą m.in. Moniki Wolińskiej, Grzegorza Mielimąki, Tomasza Bugaja oraz Szymona Kawalli. Aktywnie koncertował podczas obchodów Roku Karola Szymanowskiego oraz Roku Fryderyka Cho¬pina. Jego występy inaugurowały Paradę Schu¬mana oraz otwarcie Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Artysta współpracuje z Filharmonią Narodową. Jest twórcą i dyrektorem artystycznym cyklu koncertów „Chwile ulotne” w Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie.

Raszyński Salon Muzyczny: Koncert mistrzowskich arii koloraturowych i pieśni
28 listopada, godz. 19.00
Austeria – filia Centrum Kultury Raszyn
Wstęp wolny!