Koncert Kolęd

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego zaprasza na KONCERT KOLĘD

w wykonaniu CHÓRU FILHARMONII NARODOWEJ.

Bartosz Michałowski – dyrygent, dyrektor chóru
Ewa Wilczyńska – fortepian
Malina Sarnowska – prowadzenie koncertu

Koncert odbędzie się w niedzielę 20 stycznia o godz. 19:00 (po Mszy Św. o godz. 18:00) w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie, przy ul. Helenowskiej 3. 05-804 Pruszków

Fragment historii chóru –

 

„Chór Filharmonii Narodowej rozpoczął profesjonalną działalność artystyczną w 1953 roku pod kierunkiem Zbigniewa Soi. Kolejnymi kierownikami chóru byli: Roman Kuklewicz (195-71), Józef Bok (197-74), Antoni Szaliński (197-78), Henryk Wojnarowski (197-2016).

 

Od stycznia 2017 kierownictwo objął Bartosz Michałowski. Głównym nurtem działalności artystycznej zespołu jest udział w koncertach symfonicznych i oratoryjnych z Orkiestrą Filharmonii Narodowej oraz a cappella na macierzystej estradzie. Chór występuje tu wielokrotnie w ciągu każdego sezonu, regularnie bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” oraz w Festiwalu „Wratislavia Cantans”.

Chór Filharmonii Narodowej prowadzi intensywną działalność artystyczną na arenie międzynarodowej. Koncertował w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Islandii, Izraelu, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Turcji, na Litwie, Łotwie, we Francji i Włoszech, a ostatnio, w maju 2015 roku wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej brał udział w tournée koncertowym w Wielkiej Brytanii. Zapraszany jest również na wspólne koncerty przez takie orkiestry jak Filharmonicy Berlińscy i Monachijscy, Berlińska Orkiestra Radiowa, Orkiestra RIAS, Bamberger Symphoniker, Orkiestry Symfoniczne w Tel Awiwie i Jerozolimie, Orkiestra Akademii Santa Cecilia w Rzymie, Orkiestra Opery w Brukseli, Orkiestra Symfoniczna w Palermo, Orkiestra mediolańskiej La Scali. (…)”

Nota pochodzi ze strony – https://filharmonia.pl/zespoly-artystyczne/chor-filharmonii-narodowej/ 

Zdjęcia pochodzą ze strony Starostwa Pruszkowskiego: https://www.powiat.pruszkow.pl/wp-content/uploads/2019/01/750x500xchor-10-of-31-1024×683.jpg.pagespeed.ic.lvSC8ynsSz.webp