Koncert Kolęd w kościele pw. św. Józefa, ul. Helenowska

Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Rafał Sieradzki Przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego zapraszają na „Koncert Kolęd” w wykonaniu Artystów Chóru Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego. Przy fortepianie Ewa Wilczyńska, koncert poprowadzi Paweł Sztompke.

To niezwykłe wydarzenie odbędzie się 19 grudnia o godz. 19:00 w kościele pw. św. Józefa przy ul. Helenowskiej 3 w Pruszkowie.

Artyści zaprezentują kolędy i pastorałki – zabrzmią zarówno utwory dobrze znane, jak i mniej popularne, wybrane z bogatej skarbnicy polskich pieśni bożonarodzeniowych. Warto zaznaczyć, że ten zbiór liczony jest w setkach utworów pochodzących z przestrzeni połowy tysiąclecia. Jednym z pierwszych ich zbieraczy i badaczy był ks. Michał Mioduszewski, autor ważnej, pionierskiej kolekcji Pastorałki i kolędy z melodiami (1843). Ich melodie oraz teksty zapisywali także m.in. Oskar Kolberg, Zygmunt Gloger, Aleksander Brückner oraz ks. Jan Siedlecki, który opracował Śpiewnik kościelny (1878) do dziś pozostający podstawą dla wielu chóralnych i solowych aranżacji.

Za stroną: http://www.powiat.pruszkow.pl/informacje/35234