Dziewczyny z wypiekami – z cyklu #premieraonline

Jesienne wieczory zachęcają do zgłębiania swoich pasji w domowym zaciszu. Inspiracji dostarczą spotkania autorskie z cyklu #premieraonline, których gośćmi będą Dziewczyny z wypiekami – Agata Stankiewicz i Małgorzata Nagat, specjalistki od cukierniczych przysmaków.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Agata Stankiewicz i Małgorzata Nagat (Dziewczyny z wypiekami) – środa, 28 października, godz. 18:00

Każdy pragnie skosztować la dolce vita – słodkiego życia, pełnego wyrafinowanych smaków. Kolejna książka kucharska Agaty Stankiewicz i Małgorzaty Nagat – „Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku” (Wydawnictwo Burda) – otwiera przed wielbicielami łakoci świat najpopularniejszych deserów. Podczas spotkania online autorki zdradzą, jak dopracowywały receptury i jak zagwarantować sobie cukierniczy sukces.

Agata, prowadząca popularny kanał Sugarlady oraz Małgorzata, właścicielka pracowni cukierniczej „Candy Gold”, żonglują pomysłami i przepisami, które poznały podczas licznych podróży po świecie. Każda z receptur, jakimi się dzielą, to mieszanka bogatego doświadczenia pasjonatek cukiernictwa, autorskiej fantazji i profesjonalnych zasad pieczenia.

W książce znalazły się przepisy na inspirowane włoską radością życia panna cottę czy „Ferrero Rocher”, a także lekkie, rozpływające się w ustach, przenoszące do Hiszpanii serniczki o smaku pinacolady. Nie zabraknie także smaków, dzięki którym znowu, jak w dzieciństwie, trafiamy do babcinej kuchni – polskich pączków, szarlotki czy faworków.

Biuro prasowe Empiku