Aleksandra Radomska – #premieraonline w Empiku

Gościem koncertu z cyklu #EmpikMusicLive będzie Aleksandra Radomska. W środę 1 lipca o godz. 18:00 porozmawia z internautami o swoim słodko-gorzkim, prześmiewczym dziele „Mam wątpliwość” (Wydawnictwo Wielka Litera). Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. Interaktywne transmisje na stronie Facebook.com/empikcom.

W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.

Oto ona, Radomska, kobieta przeciętnie nieprzeciętna. Zaskakująco błyskotliwa, choć czasem nadrabia bezczelnością. Szydera i kpina to jej drugie imię. Mimo że nie może rzeczywistości napluć w twarz, to przynajmniej sprzeda jej kopniaka. Bywa to męczące, a kondycji do walki z życiem wyrobić się nie da, więc regularnie zwija się w kłębek i czeka aż znów zachce jej się żyć.

Jej teksty poświęcone codziennym troskom bawią tysiące stałych czytelników jej bloga. W swojej książce Radomska zabiera nas w podróż po życiowych przystankach, w którą wyruszamy z plecakiem pełnym cudzych przekonań i oczekiwań. Opowiada, jak zweryfikowała je rzeczywistość i z czego przyszło jej śmiać się w głos, choć często przez łzy. To zapis z dziennika pokładowego kogoś, kto bardzo się zdziwił, ale w przeżywaniu obowiązkowych punktów życiorysu po swojemu odnalazł masę frajdy. Radomska obnaża hipokryzję, dostrzega niezauważalne, czwarty raz wypłukuje zapomniane w pralce pranie i dzieli się tym, co rośnie w niej jak pleśń w kubku po kawie – wątpliwościami. W zalewie lukrowanych obrazów i treści przypomina, że paleta kolorów jest dużo szersza i ciekawsza, a szary to też kolor. I jedyny skuteczny filtr to perspektywa dystansu i przymrużenie, nawet zezowatego oka. Idealnie nie jest. Ale jest dobrze.

Biuro prasowe Empiku – empik@walk.pl