WKD informuje o nowościach

WKDF11-0620-030/2020                                                Grodzisk Mazowiecki, 01.06.2020

INFORMACJA W SPRAWIE AUTOMATÓW BILETOWYCH W POCIĄGACH WKD

 

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że na początku czerwca br. pilotażowo, na okres trzech miesięcy, zostaną zainstalowane mobilne automaty biletowe w 14 pojazdach serii EN97 oraz w 2 pojazdach serii EN100 (po jednym biletomacie w każdym pociągu). Miejsce posadowienia biletomatów w pociągach WKD oznaczone będzie specjalnym piktogramem. W urządzeniach tych będzie można kupić wszystkie bilety z oferty przewozowej WKD, a za ich zakup będzie można dokonać płatności wyłącznie bezgotówkowo.

W tym trudnym czasie epidemii wywołanej COVID-19, Warszawska Kolej Dojazdowa w odpowiedzi na oczekiwania pasażerów, wprowadza mobilne biletomaty bezgotówkowe. Celem Spółki jest dodatkowe zwiększanie bezpieczeństwa podróży w pociągach WKD. Płatność kartą za bilety zakupione w biletomatach zainstalowanych w pociągach WKD gwarantuje bezpieczniejszą i bardziej higieniczną możliwość płatności za transakcję niż tradycyjna płatność gotówkowa.

Ponadto Spółka przypomina, że wszystkie bilety z oferty WKD można kupić w pełnozakresowych kasach biletowych a dodatkowo bilety jednorazowe w uprawnionych punktach ajencyjnych (kioskach i sklepach) oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych SkyCash i mPay.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zachęca do korzystania z bezgotówkowej formy płatności za zakup biletów WKD.

 

Informacje na stronie internetowej WKD: https://www.wkd.com.pl/aktualnosci/1019-platnosc-karta-w-biletomatach-w-pociagach-wkd.html

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. 05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Stefana Batorego 23