Weźże wpadnij do Krakowa

Zapraszamy całą Polskę do Krakowa – prezentujemy wideo specjalne!
Wasze miasto jest jednym z bohaterów naszego filmu.

Pracownicy krakowskiej branży turystycznej oraz wszelkich usług powiązanych z turystyką, jednoczą siły w obliczu kryzysu w ramach oddolnego i niezależnego projektu “Weźże wpadnij do Krakowa”.

Właśnie opublikowaliśmy wideo-zaproszenie, nagrane w ubiegły poniedziałek na krakowskim Rynku. Kilkadziesiąt osób, hotelarzy, restauratorów oraz przewodników miejskich zaprosiło mieszkańców z 86 polskich miast do wizyty w Krakowie. To ponad 13 300 000 osób! Nagranie powstało z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, nagrywaliśmy się osobno. Efekt można zobaczyć na poniższym wideo. Zaproszenie dotyczy również Waszego miasta!

Projekt jest inicjatywą niezależną i oddolną. Nie stoi za nim żadna konkretna firma lecz liczna społeczność krakowian znajdujących zatrudnienie w tejże branży oraz jej gałęziach a także mieszkańcy miasta, którzy dobrowolnie włączyli się do projektu.

Inicjatywa powstała z potrzeby działania w obliczu kryzysu oraz jako odpowiedź na dramatyczną sytuację wielu przedsiębiorców. Ma na celu ponowne rozkręcenie krakowskiej turystyki oraz zaroszenie mieszkańców z całej Polski do magicznego Krakowa.

Dodawanie do wyrazów końcówki “że” na przykładzie naszego zwrotu tytułowego: “weźże”, jest typowym wyrażeniem dla krakowskiej mowy potocznej, powszechnie używanym w stolicy Małopolski. Dziś wypuszczamy ten zwrot poza granice naszego miasta i zapraszamy do Krakowa!

Obiekty noclegowe, przewodnicy krakowscy, gastronomia oraz muzea są gotowe na przyjęcie turystów oraz wdrożyły wszelkie procedury bezpieczeństwa zgodnie z rozporządzeniami. Obecny czas to doskonały moment na odwiedziny w królewskiego miasta, w którym czas płynie wolniej i spokojniej. Obecny czas to również doskonały moment aby zakosztować krakowskiej atmosfery w spokojnych okolicznościach, bez pośpiechu i tłumów – do czego serdecznie zachęcamy!

Przesyłamy ogrom pozytywnej energii ze słonecznego Krakowa, czekamy na Was!

Jeszcze raz zachęcamy do włączenia się w akcję!