Teatr Wielki w Łodzi

Zapraszamy do wspólnego śpiewania wraz z solistami Teatru Wielkiego: Patrycją Krzeszowską, Dawidem Kwiecińskim i Arkadiuszem Anyszką oraz Marcinem Wernerem i Agnieszką Białek!

W Teatrze Wielkim w Łodzi wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zawsze cieszyło się ogromnym zainteresowaniem naszej Publiczności. To taki moment, kiedy niezależnie od tego, jakim głosem dysponujemy, czerpiemy przyjemność ze wspólnej aktywności. W dodatku powracamy do pieśni, które każdy Polak zna od najmłodszych lat i które, jako element tradycji, wędrują przez kolejne pokolenia.

Niestety w tym roku nie możemy spotkać się, by razem wykonać te utwory. Za to zaśpiewają je dla Państwa artyści Teatru Wielkiego w Łodzi: Patrycja Krzeszowska-Kubit, Arkadiusz Anyszka, Dawid Kwieciński oraz Marcin Werner przy fortepianie. Słowo wstępne o usłyszą Państwo od prowadzącej, Agnieszki Białek. I choć nie możemy być tego dnia w sali kameralnej TWŁ, gdzie zwykle się spotykaliśmy, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nucili Państwo te utwory w domach przed ekranem. Albo – co jeszcze bardziej nas ucieszy – by zaśpiewali Państwo pełnym głosem!

Nagranie zostało zrealizowane w Sali Kameralnej w listopadzie 2020 roku.

Żródło: facebook.com