Solidarni z Białorusią

Muzeum sztuki ludowej w Otrębusach prowadzone jest przez prof. Mariana Pokropka, który od ponad 40 lat gromadzi zabytki sztuki ludowej. Wśród nich znajduje się rzeźba, płaskorzeźba, sznycerka i intarsje, rzeźba ceramiczna, malarstwo ścienne i dekoracyjne, obrazy, drewniane gwizdawki, palemki, kolorowe wielkanocne pisanki, wiklinowe koszyki, wycinanki i wyroby ze słomy. W poszukiwaniu ciekawych twórców ludowych, profesor dociera do najbardziej zapomnianych miejsc w Polsce i za granicą.

Od soboty 12 września, W Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach można oglądać wystawę sztuki ludowej Białorusi. Zorganizował ją prof. Marian Pokropek, którego działalność naukowa była związana przez wiele lat właśnie z tym krajem. Wystawa obejmuje prawie 300 eksponatów, które można oglądać codziennie od godziny 9.00 do 18.00.

Uroczyste otwarcie wystawy,

odbędzie się w sobotę 12 września o godzinie 16:00.

Za stroną: http://nadarzyn.tv/pl/sekcja/informacje/czytaj/7241-solidarni_z_bialorusia.html  oraz  http://www.muzeumsztukiludowej.otrebusy.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=13&cntnt01origid=62&cntnt01returnid=62