Silna Polska kontra „czekoladowy orzeł” 2.0

Warszawa, 1 czerwca 2020 r.

Lider chadeków (ZChR) dr Bogusław Rogalski: Silna Polska kontra „czekoladowy orzeł” 2.0

2 maja 2013 roku, w Dniu Flagi były prezydent Bronisław Komorowski postanowił radośnie świętować. Zaproponował Polakom „czekoladowego orła, ktory stał się symbolem jego prezydentury. Po latach Komorowski stwierdził, że orzeł był ”śliczny” i nie spodziewał się, że młode pokolenie jest tak bardzo konserwatywne. Cóż, na początku lat 80-tych XX wieku Bronisław Komorowski przychodził pod warszawski Grób Nieznanego Żołnierza w nielegalne wówczas patriotyczne święta, a w 1989 roku był przeciwnikiem Okrągłego Stołu. Po latach zmienił jednak punkt widzenia, zmieniając punkt siedzenia. Rafał Trzaskowski był szefem sztabu wyborczego Hanny Gronkiewicz – Waltz w roku 2010 w wyborach włodarza Warszawy. Akceptował on przez lata styl rządzenia stolicą Polski, a także bronił skutków polityki Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zajmując po latach jej miejsce … szerokim strumieniem wsparł rozmaite organizacje promujące seksualne i kulturowe dewiacje i neomarksistowską wizję świata według ideologów środowisk LBGT i gender. Nigdy przy tym – jak Komorowski czterdzieści lat temu – nie był w orbicie środowisk patriotycznych.

Na cztery tygodnie przed przewidywanym terminem wyborów można mieć obawy o przyszłość Polski i Polaków pod ewentualnymi rządami w Pałacu Prezydenckim polityka, który „twórczo” rozwijał ideę „czekoladowego orła” Komorowskiego. W moim przekonaniu, czas zaapelować do Krzysztofa Bosaka, Marka Jakubiaka, Mirosława Piotrowskiego i Stanisława Żółtka o natychmiastową rezygnację z ubiegania się o prezydenturę. Odbieranie dzisiaj głosów prezydentowi Andrzejowi Dudzie jest wprost działaniem na rzecz powrotu ekipy Tuska do rządów, a zatem do stagnacji gospodarczej, osłabienia instytucji rodziny, walki z tradycją i wiarą czy polityki międzynarodowej uprawianej „na kolanach”.

“Moim zdaniem, prowadzący kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy nie odrobili właściwie lekcji z ostatnich wyborów do Senatu RP. Obóz Zjednoczonej Prawicy powinien się maksymalnie otworzyć na inne środowiska patriotyczne. Najszerzej jak się da. Zagrożenie, że w drugiej turze dojdzie do powtórki i w efekcie dr Andrzej Duda nie zostanie prezydentem w mojej ocenie jest realne (…) obóz Zjednoczonej Prawicy może przegrać prezydenturę. Zmiany, jakie nadchodzą w TVP są okazją, aby otworzyć media publiczne na środowiska poza PiS. Trzeba ocenić skalę zagrożenia i koncesje jakie na rzecz środowiska Włodzimierza Czarzastego za poparcie w drugiej turze jest w stanie ponieść „totalna opozycja” pod wodzą PO, aby wygrać (…). To m.in. rekomunizacja, powrót do łask postkomunistycznych dinozaurów – typu towarzysz Ciosek czy towarzysz Zemke, aborcja, „małżeństwa” homoseksualistów czy nawet adopcja przez nich dzieci, gwarancje zakonserwowania układu w sądownictwie. Trzeba pilnie wznieść się ponad podziały i uniemożliwić powtórkę z wyborów do Senatu RP! (…) Jesteśmy gotowi do poważnych rozmów”

– powiedziałem w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską na początku marca.

Moje środowisko, my chadecy dostrzegamy błędy i zaniechania polityki prezydenta Andrzeja Dudy w niektórych przestrzeniach. Niemniej uważamy, że jesteśmy w stanie przekonać Głowę Państwa do zmiany obecnej polityki wschodniej i realnego wsparcia dla Polaków z Litwy, Balorusi czy Ukrainy. Chcemy realnego wsparcia dla Polonii. Oczekujemy też na inicjatywę prezydenta w jego ewentualnej kolejnej kadencji na rzecz uczciwej reprywatyzacji, a także na ostateczne zerwanie z polityką zmowy Okrągłego Stołu czy wprowadzenie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci w ramach nowej Ustawy Zasadniczej. Chcemy dyskusji nad likwidacją powiatów, kierunków rozwoju polityki obronnej czy gwarancji opieki zdrowotnej na światowym poziomie, tj. dostępu do najnowocześniejszych metod leczenia gwarantowanych każdej Polce i Polakowi – zmagających się z rzadką chorobą lub chorobą nowotworową.

Liczymy, że Andrzej Duda zagwarantuje też pozostanie przez nasz kraj przy własnej, narodowej walucie.

Rzecznik prasowy Zarządu Głównego ZChR. https://ngopole.pl/2020/06/01/lider-chadekow-dr-boguslaw-rogalski-silna-polska-kontra-czekoladowy-orzel-2-0/