Ratujmy Stawy Raszyńskie

Zobacz galerię zdjęć

Ratujmy Stawy Raszyńskie – „Absolutny skandal, aby ten rezerwat zniszczyć. Jedno z miejsc wokół Warszawy gdzie krajobraz imituje Mazury gdzie cisza i spokój stwarza niezwykły nastrój. Puszcza Kampinoska mimo swego rozmiaru nie daje takiego uroki ,sporo zdjęć tam zrobiłem i wiem jaka to byłaby strata dla Warszawy .
Absolutnie na to się nie zgadzam aby ten unikalny ekosystem zniszczyć.” https://www.facebook.com/groups/571622073800421

„Ratowanie rezerwatu to nie tylko zablokowanie idiotycznego wniosku (deweloperskiego) dyrekcji IT-P. Aby rezerwat nadal pełnił swoją funkcję rezerwatu ptactwa wodnego należy zachować wypracowany przez lata ekosystem. Opierał się on na zarybianiu przez zarządcę (IT-P) stawów hodowlanych i akceptacji tego, że ptaki wodne na nich żerowały. Od kilku już lat instytut nie zarybia stawów, albo robi to w sposób niewystarczający i ptaki migrują z naszego terenu. Przy czym należy zaznaczyć, że nie jest to działalność charytatywna instytutu. Za straty w hodowli ryb co roku dostawali i dostają odszkodowanie od wojewody mazowieckiego. Nie chciałbym, aby pomysł na zmianę przeznaczenia tego terenu wszedł “od kuchni”, tj. ptaki uciekły z głodu, to nie ma potrzeby utrzymywania rezerwatu. Warto przy okazji sprawy tego wniosku porozmawiać również o tym aspekcie z dyrekcją instytutu i wojewodą.”

„Rezerwat odkryłam przypadkiem trzy lata temu, zbaczając z drogi. Od tej chwili odwiedzam go szaleńczo regularnie, mimo, że muszę przejechać na rowerze 15 km w jedną stronę, a potem 15 km w drugą. Przyjeżdżam nawet po pracy. Zawsze jest warto, o każdej porze roku i w każdej wolnej chwili. To cenne miejsce i cudowne.”

„Moi drodzy, genialnie się organizujemy, działamy, ale proszę, nie dajmy się “ograć” politycznym łowcom okazji. Cieszy mnie aktywność polityków, ale to jest kij, który ma dwa końce. Życie uczy, że im więc zwykłego, oddolnego spontanu, tym lepiej. I tego się 3majmy.”

Opinie osób odwiedzających stronę FB “Ratujmy Stawy Raszyńskie”

XL Sesja Rady Gminy Raszyn odbędzie się dnia 29 kwietnia 2021 r. (czwartek) o godz. 14:00 

w trybie telekonferencji (program ZOOM)

Transmisja on-line: https://esesja.tv/

Materiały na sesję i przebieg głosowań: http://raszyn.esesja.pl/posiedzenie/a34b45b2-6437-4

Porządek obrad: http://raszyn.pl/wladze-gminy/rada-gminy/porzadek-obrad-najblizszej-sesji-rady-gminy