Przystanek Pruszków otwarty

W piątek 31 stycznia 2020 roku zostało oficjalnie otwarte nowe miejsce na mapie miasta – „Przystanek Pruszków” zlokalizowane w nowo wyremontowanym zabytkowym budynku dworca PKP przy ul. Sienkiewicza 2.

„Przystanek Pruszków” został stworzony z myślą o mieszkańcach miasta Pruszkowa. Będzie to miejsce, w którym pruszkowianie będą mogli wspólnie, aktywnie i pomysłowo spędzać czas. To właśnie tutaj swoje miejsce będzie miał Dział Pruskovianów, jako filia Książnicy Pruszkowskiej, tu również powstawać będzie Kronika Dnia Codziennego Pruszkowa. Ponadto w „Przystanku Pruszków” znajdują się pomieszczenia biurowe, którymi będą dysponować organizacje pozarządowe. Sala konferencyjna to kolejne pomieszczenie, z którego korzystać mogą mieszkańcy.

Co ważne „Przystanek Pruszków” będzie miał również jeszcze jedną niezwykle ważną funkcję. To właśnie tam zostanie otwarty oddział Kancelarii Urzędu Miasta. Punkt Podawczy, w którym będzie można składać dokumenty, które dotychczas było można składać jedynie w Urzędzie Miasta w godzinach jego pracy.