Przestańcie nas pouczać

W najbliższy piątek, 3 lipca, zbiera się Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego (FEMM) w sprawie głosowania poprawek do projektu opinii, w której przywołuje się Polskę do porządku wkraczając w obszary nie będące w kompetencji Unii Europejskiej.

Opinia bezceremonialnie narzuca Sejmowi RP natychmiastowe odstąpienie od rozpatrywania inicjatyw obywatelskich „Stop Pedofilii” i „Zatrzymaj Aborcję”.

Od rządu polskiego oczekuje potępienia gmin, które przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodzin i podjęcia działań na rzecz ochrony osób LGBTI+ (lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów, osób interpłciowych i wszelkich innych mniejszości seksualnych) poprzez np. uznanie w polskim kodeksie karnym orientacji seksualnej za cechę chronioną.

Ponadto polskie władze powinny, według autorów opinii, pilniej przestrzegać wcześniejszych zaleceń Parlamentu Europejskiego i Rady Europy w sprawie edukacji seksualnej oraz słynnych już standardów edukacji seksualnej wg. WHO.

Naszą petycję w tej sprawie – „Przestańcie nas pouczać!” – podpisało ponad 22.500 osób.

Każde z oczekiwań wyrażonych w opinii wkracza w kompetencje naszego parlamentu w sposób, który pokazuje lekceważenie i negację dla obowiązującego w naszym kraju prawa. Poprawek do dokumentu Komisji FEMM zgłoszono dokładnie 105 i większość ma charakter jeszcze bardziej krytyczny i ingerujący w wewnętrzne sprawy Polski niż pierwotny projekt opinii.

Oznacza to, że walka wokół dokumentu i chęć ideologicznej napaści na Polskę rozgorzała na dobre.

My będziemy oczywiście nadal zaangażowani w obserwowanie i aktywne reagowanie na wszystko co w tej sprawie się wydarzy.

Jeśli wyniki głosowania poprawek, zaplanowanego na najbliższy piątek, będę już znane oraz tak niekorzystne dla Polski jak można w tej chwili przypuszczać poinformujemy Państwa o dalszych losach tego skandalicznego dokumentu Komisji FEMM Parlamentu Europejskiego. Naszą misją od samego początku jest obrona fundamentalnych wartości cywilizacyjnych, czyli życia, rodziny i wolności. Staramy się stawać po ich stronie wszędzie gdzie są one zagrożone, a ze szczególnym zaangażowaniem tam gdzie sprawy dotyczą naszego kraju. Dzięki Państwu i Państwa wsparciu mamy możliwość podejmować wiele spraw i batalii nie tylko w Polsce i w Europie, ale też na całym świecie.

Przypadek opinii Komisji FEMM to dopiero początek, ale możemy Państwu obiecać, że w tej i innych sprawach będziemy zdeterminowani, by monitorować je do końca, a związanych z nimi polityków rozliczać ze wszystkich ich działań lub zaniechań.

Dziękuję, w imieniu całej społeczności CitizenGO!

Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

P.S. Czy zechcą Państwo wesprzeć pracę CitizenGO? Społeczność CitizenGO będzie działać nieustannie, dzień po dniu i rok po roku, aby bronić życia, rodziny i wolności. Aby było to możliwe, CitizenGO potrzebuje Państwa stałego wsparcia, teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Jeśli są Państwo dumni z naszej pracy i mają Państwo taką możliwość, proszę rozważyć stałe wsparcie dla naszej organizacji.