Parking Parkuj i Jedz w Regułach

Mieszkańcy gminy Michałowice udający się kolejką WKD do Warszawy mogą zostawić samochód niedaleko stacji Reguły na parkingu Parkuj i Jedz wybudowanym przy współfinansowaniu ze środków unijnych.
Parking wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Gminy Michałowice i Komisariatu Policji w Regułach jest w stanie pomieścić 114 samochodów i 45 rowerów. Nie zabrakło miejsc do ładowania samochodów i rowerów elektrycznych, a także … ładowarek do telefonów komórkowych.
Dojazd do parkingu zapewniony jest od ulic Al. Powstańców warszawy i Kuchy. Na terenie parkingu znajduje się zadaszona wiata na rowery ze stanowiskiem do ładowania 2 rowerów elektrycznych i jedno miejsce postojowe z ładowarką dla samochodu elektrycznego. O ilości wolnych miejsc parkingowych informują tablice świetlne przy drogach dojazdowych.
W środku parkingu wygospodarowano miejsce na niewielki, zielony skwer, obsadzony krzewami, obsiany trawą i zasadzonymi drzewami. Na skwerze ustawiono 16 ławek parkowych, w tym 4 z pętlami indukcyjnymi do bezprzewodowego ładowania telefonów komórkowych.
Koszt budowy parkingu zrealizowanego w ramach projektu „Budowa parkingów Parkuj i Jedz w Gminie Michałowice – etap II” wyniósł ponad 1,4 mln zl, z czego prawie 1,2 mln zł zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.

Materiał prasowy gminu Michałowice.