Oświadczenie w sprawie spotkania 6 grudnia 2018 – aktualizacja

Dzięki uprzejmości PR24TV kilka zdjęć. Dziękujemy.

 

            

———————————————————————

Organizator spotkania „Komu zależy na fałszowaniu historii Polski” na stronie FB Pruszków – forum mieszkańców gminy, zamieścił informację:

UWAGA ! W związku z naciskami środowisk lewicowo-lewitujących, oraz koligacjom i koneksjom wywieranych na Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, organizatorzy zostali zmuszeni do zmiany miejsca prezentacji nowej książki p. Leszka Żebrowskiego ! Wieczór autorski odbędzie się w tym samym terminie, czyli 06.12 o godz.19.00 w hotelu VICTOR w Pruszkowie ul.Andrzeja 1. Podziękowania za wyższy standard miejsca spotkania dla uczestników, należy kierować do regionalnego bojownika o „Wolność, Równość i Demokrację” pana radnego Edgara Czopa, który swoimi działaniami stwarza nowe standardy na płaszczyźnie publicznej dyskusji ! ZAPRASZAMY na spotkanie, nowe miejsce hotel VICTOR !”

———————————————————————

Od redakcji:

Hotel Victor Pruszków by DeSilva zlokalizowany jest tylko 100 m od stacji warszawskiej kolei dojazdowej (WKD).

   fot. strona internetowa Hotelu Victor

4 grudnia 2018 godz. 20:00 – brak odpowiedzi Dyrektor Muzeum – Pani Doroty Słowińskiej-Kamasa na e-mailowe pytanie w trybie dostępu do informacji publicznej o powody odmowy. Pytanie zostało wysłane w dniu 2 grudnia 2018 r.

 

 


Informacja własna.

W dniu 30 listopada 2018 r. na stronie „FB – Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego” oraz na stronie „FB – Pruszków – forum mieszkańców gminy”, Dyrekcja MSHM w osobie Pani Moniki Pawełczyńskiej-Ślusarczyk – Specjalisty ds. Public Relations, wydała oświadczenie następującej treści:

„Monika Pawełczyńska-Ślusarczyk, 30 listopada o 20:16
Szanowni Państwo,
W imieniu Dyrekcji Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego pragniemy poinformować, że promocja książki Leszka Żebrowskiego, zaplanowana na 6 grudnia w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie nie odbędzie się w naszej placówce. Informacje dotyczące terminu i miejsca spotkania mogą Państwo uzyskać u ORGANIZATORA WYDARZENIA.
Pozdrawiamy, MSHM”

Dla równowagi tematu przytoczę wpis na stronie „FB Pruszków – forum mieszkańców gminy” Pana Janusza Jano Jankowskiego z godz. 15:14:

„Janusz Jano Jankowski‎ do Pruszków – forum mieszkańców gminy, 30 listopada o 15:14
Kochani! Nie dajmy sobie zamknąć ust ! Nie dajmy się wypchnąć z dyskusji i zepchnąć do konspiracji! Wieczór autorski z p. Żebrowskim i jego gościem p. Michalkiewiczem odbędzie się w Pruszkowie! Jeśli Muzeum, ugnie się pod presją UBywateli, spotkamy się pod Muzeum, albo podamy inne miejsce! Post z plakatem o spotkaniu wzbudził duże emocje. Na chwilę obecną 30 osób wspiera i chce tego spotkania, a 17 jest wrogo do niego nastawione. Z tego co wiemy wczoraj wieczorem, różne grupy „jełopo-czopowe” próbowały wywierać nacisk na dyrekcję Muzeum. Efektem „gorącej nocy” i zakulisowych telefonów jest, ranne wymówienie sali na spotkanie z p. Żebrowskim. Jako powód podano nam „chorobę instrumentu” (fortepianu). Podobno do 8 grudnia, kiedy odbędzie się koncert, szacowny instrument potrzebuje spokoju i zrównoważonej temperatury, w związku z tym żadne spotkania nie mogą się odbywać w auli ! (sala zamówiona od 27.11) Szacownemu instrumentowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i należytej opieki! Dziękujemy p. Monice Pawełczyńskiej-Ślusarczyk za wczorajszy wpis o godz.23 na FB, informujący o tym, iż ;”że jutro rano sprawa zostanie Państwu wyjaśniona i otrzymają Państwo publiczną informację zwrotną oraz stanowisko w tej sprawie”. Jak widać rano fortepian-kaputt. Proszę nie odpuszczajmy i wywierajmy nacisk na szacowne instytucje, przypominając o ich właściwej roli! Chciałoby się krzyczeć – Konstytucja – Wolność Słowa. To się dzieje Teraz i TU !!! Kończę cytatem, a że jako fortepian jak najbardziej na miejscu – To i utwór też – „Fortepian Szopena
– Lecz Ty? – lecz ja? – uderzmy w sądne pienie,
Nawołując: „Ciesz się późny wnuku!…
Jękły głuche kamienie –
Ideał sięgnął bruku – – „”

————————————————————————-

Od redakcji:

Gdyby ktoś chciał zapytać osobiście panią dyrektor o faktyczne powody podaję – kontakt z kierownictwem – ‎Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie. Dyrektor Muzeum – Dorota Słowińska-Kamasa, z powodu braku telefonu adres e-mailowy –  d.slowinska@mshm.pl

W uzupełnieniu informacji, skierowałem do Pani Dyrektor Muzeum, zapytanie o informację o faktyczne powody odwołania spotkania. Czekam na odpowiedz.