Ocalmy Potulika

Dzięki uprzejmości PR24TV przedstawiam zrealizowany przez redakcję reportaż dokumentalny z manifestacji mieszkańców miasta, jaka miała miejsce w dniu 29 sierpnia 2019 w czasie X sesji Rady Miasta Pruszkowa. Pod filmem oświadczenie zastępcy Prezydenta Miasta Pruszkowa jakie zamieścił na stronie FB.

Ocalmy Potulika

Reportaż dokumentalny "Ocalmy Potulika"

Opublikowany przez PR24TV Piątek, 30 sierpnia 2019

Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa zamieścił w dniu 29 sierpnia 2019 r. na stronie FB oświadczenie:

“Podczas dzisiejszej X Sesji Rady Miasta, ale również po jej zakończeniu, rozmawiałem z Mieszkańcami ulicy Lipowej. Bardzo dobrze rozumiem emocje towarzyszące obradom i poszczególnym wypowiedziom. Część Mieszkańców, prowadzona przez organizatora pikiety, nie miała wiedzy o faktach, które stały u podstaw podjętej decyzji o warunkach zabudowy. Myślę, że wystarczyło rzetelnie i uczciwie poinformować Mieszkańców, że trzeba rozmawiać, ale z poszanowaniem prawa. Właśnie na tym gruncie stoję i zawsze jestem otwarty na dialog, na wymianę argumentów, na wysłuchanie wszystkich stron. Nie ma jednak mojej zgody na kłamstwa, manipulacje i instrumentalne traktowanie Mieszkańców, zwłaszcza tych starszych, zasłużonych, którzy w takim festiwalu demagogii zostali ustawieni na szachownicy, jak pionki. Żal było patrzeć, gdy małe dzieci i podeszli wiekiem seniorzy, zostali potraktowani w sposób wyjątkowo niegodny, wręcz przedmiotowo.
Trzeba rozmawiać. Warto rozmawiać. Będziemy rozmawiać. Trzymajmy się tylko uczciwych zasad i rzeczowych argumentów. I jeszcze jedno: nie dajmy się prowadzić demagogom i manipulatorom.”