Noc Muzeów w Muzeum Dulag 121

W ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Muzeum Dulag 121 będzie można zapoznać się nie tylko  ze stałą ekspozycją muzealną, ale również z wystawą planszową poświęconą historii cyklizmu i Towarzystwa Cyklistów w Pruszkowie. W Muzeum Dulag 121 na jeden dzień zagości również Mobilne Muzeum Rowerów z Radomia, które zaprezentuje kolekcje zabytkowych bicyklów i zapewni wyśmienitą zabawę dla najmłodszych gości. Muzeum będzie czynne od 17:00 do północy. Do wzięcia udziału w Nocy Muzeów zapraszamy też gości z Ukrainy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

W programie:

17:00 – 24:00 – Zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum Dulag 121 i wystawy planszowej poświęconej historii cyklizmu i Towarzystwa Cyklistów w Pruszkowie. Treść obu wystaw będzie dostępna również w języku ukraińskim.

17:00 – 24:00 – Prezentacja zabytkowych rowerów przygotowana przez Mobilne Muzeum Rowerów z Radomia

17:00 – 20:00 – Gry i zabawy dla dzieci zorganizowane przez Mobilne Muzeum Rowerów i animatorów Muzeum Dulag 121.

Do wzięcia udziału w zajęciach zapraszamy także dzieci z Ukrainy, które będą mogły liczyć na pomoc tłumacza. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy specjalny kącik, w którym będzie można ułożyć retro rowerowe puzzle, pokolorować malowanki, narysować swój wymarzony rower, zrobić sobie retro zdjęcie, a także spróbować swoich sił w toczeniu obręczą i rzucie oponami do celu. Ponadto, animatorzy zaprezentują jazdę repliką bicykla z XIX wieku. A na odważnych czeka przejażdżka rowerem przeciwskrętny („pijana żaba”).

17:00 – 21:00 – Bezpłatny serwis rowerowy

17:00 – 22:00 – Spotkania ze sportowcami i pasjonatami dwóch kółek.

Gośćmi Muzeum Dulag 121 będą m.in.: Jarosław i Jakub Wolcendorf – utytułowani zawodnicy specjalizujący się w kolarstwie przełajowym i właściciele działającej od wielu lat w Brwinowie „Pracowni Rowerowej Jakoobcycles” oraz Marcin Oskiera – zawodnik BMX-park, fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego w Base Training Center w Milanówku.

21:00 i 23:00 – nocne spacery po terenie dawnych Warsztatów Kolejowych

Jak co roku Szymon Kucharski – niezastąpiony pruszkowski przewodnik, oprowadzi Państwa po niedostępnych na co dzień zakamarkach dawnych Warsztatów Kolejowych, opowiadając przy tym o ich burzliwej XIX i XX wiecznej historii i wątkach związanych z funkcjonowaniem na ich terenie obozu przejściowego Dulag 121, utworzonego dla wypędzonej ludności cywilnej Warszawy i okolicznych miejscowości w czasie trwania Powstania Warszawskiego i tuż po jego zakończeniu.

W czasie trwania Nocy Muzeów będzie można nabyć publikacje wydane przez Muzeum Dulag 121.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://dulag121.pl/2022/04/16776/ ,  na muzealnym profilu  FB i Instagramie oraz na profilu FB Pruskoviana.

Zapraszamy!