Noc Muzeów w Izbie Tradycji EKD/WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zaprasza do odwiedzenia Izby Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim podczas Nocy Muzeów w dniu 14.05.2022 (sobota). Izba Tradycji EKD/WKD będzie otwarta dla gości w godzinach od 17:00 do 23:00.  

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, dla wszystkich zainteresowanych historią oraz bieżącą działalnością kolejki, oprócz zbiorów Izby Tradycji EKD/WKD zostanie wyeksponowany historyczny tabor kolejowy oraz tabor aktualnie wykorzystywany przez Spółkę do przewozu pasażerów. O godzinie 19:00 w historycznej hali EKD zostanie wygłoszona prelekcja pt. „Bileciki do kontroli – krótka historia biletów EKD/WKD” przygotowana przez Stowarzyszenie Klub Miłośników EKD/WKD. Dodatkową atrakcją będzie możliwość przejażdżki rikszą kierowaną przez kolejarza w umundurowaniu EKD.

Podczas Nocy Muzeów w dniu 14.05.2022 (sobota) w godzinach od 17:00 do 23:00 Izba Tradycji EKD/WKD zostanie udostępniona bezpłatnie (ok. godz. 22:30 przewidziano wstęp ostatniej grupy zwiedzających, minimalny czas zwiedzania ekspozycji wynosi ok. 30 minut). Wejście do Izby Tradycji EKD/WKD możliwe jest przez portiernię od ulicy Radońskiej.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Izby Tradycji EKD/WKD.

Szczegółowe informacje na stronie WKD:

https://wkd.com.pl/aktualnosci/2708-zajrzyj-do-izby-tradycji-ekd-wkd-podczas-nocy-muzeow