Etno Moniuszko w Nadarzynie

2 czerwca, niedziela, godz. 18:00,

kościół pw. św. Klemensa w Nadarzynie

 

Mazowsze w Koronie wpisuje się w program obchodów Roku Stanisława Moniuszki, ustanowionego z okazji 200. rocznicy urodzin wielkiego polskiego kompozytora. Kolejny koncert tegorocznego cyklu odbędzie się 2 czerwca o godz. 18:00 w kościele pw. św. Klemensa w Nadarzynie. W duecie z akordeonistą Hubertem Giziewskim wystąpi znana i ceniona na całym świecie multiinstrumentalistka Maria Pomianowska. Artyści zaprezentują program pt. Etno Moniuszko.

Kolejny koncert tegorocznej edycji festiwalu Mazowsze w Koronie będzie wyjątkowym spotkaniem dwójki wybitnych muzyków. Maria Pomianowska – światowej sławy multiinstrumentalistka i kompozytorka, rekonstruktorka staropolskich instrumentów – fideli płockiej i suki biłgorajskiej, wejdzie w muzyczny dialog z Hubertem Giziewskim, występującym na całym świecie akordeonistą, grającym na współczesnym koncertowym instrumencie.
Artyści zaprezentują program pt. Etno Moniuszko. 2 czerwca o godz. 18:00 w kościele pw. św. Klemensa w Nadarzynie zabrzmią wyjątkowe aranżacje ludowych mazurów, oberków i kujawiaków Stanisława Moniuszki. Całość dopełnią pieśni kompozytora przełożone na instrumenty etniczne oraz tzw. „biały głos”, a także improwizacje oparte o melodyczne motywy moniuszkowskie.
Mazowsze w Koronie jest projektem Mazowieckiego Instytutu Kultury. Tegoroczna edycja wpisuje się w obchody Roku Stanisława Moniuszki na Mazowszu. Ideą Mazowsza w Koronie od samego początku jest prezentacja szczególnego, pieczołowicie dobranego repertuaru w wykonaniu wybitnych artystów. Ma to jednak miejsce nie w specjalnie do tego przeznaczonych salach koncertowych, ale w wiekowych naznaczonych historią zabytkach architektury Mazowsza. W ciągu piętnastu dotychczasowych edycji odbyło się ponad 160 koncertów symfonicznych i kameralnych, z udziałem wybitnych solistów, czołowych polskich zespołów muzyki dawnej, zespołów kameralnych, znakomitych orkiestr symfonicznych i kameralnych oraz chórów.

Szczegółowe informacje na: www.mazowszewkoronie.pl oraz www.mik.waw.pl

Współorganizatorzy koncertu w Nadarzynie: Powiat Pruszkowski i Parafia Świętego Klemensa w Nadarzynie.