Komu zależy na fałszowaniu …

W dniu Świętego Mikołaja Biskupa z Miry 6 grudnia o godzinę 19.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa będzie niezwykły prezent dla mieszkańców Pruszkowa, zapraszamy na spotkanie pod tytułem “Komu zależy na fałszowaniu najnowszej historii Polski”, poświęcone ostatnio wydanej książce Leszka Żebrowskiego “O najnowszej historii Polski 1939-1989. Szkice i artykuły”.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Capital Book, składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy podziemia narodowego podczas okupacji, druga to stosunki polsko żydowskie, w okupowanej Warszawie a także marzec 1968 r. Trzecia część dotyczy początków Polski Ludowej. Wiele zagadnień, o których wciąż mało wiemy, Leszek Żebrowski po raz kolejny odkłamuje naszą historię, przedstawia dotąd nieznane oraz fałszowane fakty.

W zakresie naszej najnowszej historii istnieje jeszcze bardzo wiele „białych plam” – zagadnień niezbadanych i nieopisanych, życiorysów, wydarzeń. Naszym obowiązkiem jest szukać, dopisywać, poprawiać to, co już zrobione. Mamy tragiczną spuściznę po okresie Polski Ludowej (1944–1989) – panowanie bardzo ścisłej cenzury w ramach restrykcyjnych wymogów ideologicznych spowodowało, że w licznych przypadkach „dzieła” historyczne były farsą. W latach następnych, po 1989 roku, sytuacja tylko nieznacznie się poprawiła. – Leszek Żebrowski ze wstępu.

W spotkani będzie uczestniczył sam autor Leszek Żebrowski, jak również zaszczyci nas swoją osobą niezastąpiony Stanisław Michalkiewicz, który w swoim wyjątkowym stylu odniesie się do historii współczesnej Polski, tego co o niej wiemy i co powinniśmy wiedzieć.

Jeszce raz serdecznie zapraszamy, zachęcamy do dyskusji, będzie możliwość zadawania pytań naszym prelegentom. Na spotkaniu będzie można zakupić najnowszą książkę jak i pozostałe pozycje przybyłych autorów wraz z ich autografem, oraz wiele innych pozycji wydawnictwa Capital Book.