IV edycja stażu w MN

W imieniu redakcji Mediów Narodowych informuję, że ponownie otworzyła się możliwość odbycia stażu, zdobycia doświadczenia i praktyki w dziennikarskim fachu. Staż pozwala na poznawanie dziennikarskiego rzemiosła oraz sprawdzanie się w typowo dziennikarskich wyzwaniach, takich jak np. przeprowadzanie wywiadów, czy relacji oraz redagowanie różnego rodzaju tekstów. Odnajdzie się w nim też każdy, kto chce oswoić się w pracy z kamerą lub nauczyć się realizacji wizji na żywo. Chętnie widzimy osoby pragnące specjalizować się w obsłudze social mediów oraz pracy administracyjnej.

Kogo zapraszamy?
Do odbycia stażu zapraszamy studentów oraz absolwentów kierunków humanistycznych i medialnych oraz administracyjnych i zarządzania, a także osoby, które hobbystycznie zajmują się tematyką nowych mediów lub chcą poszerzyć swoją wiedzę. Poszukujemy osób, które chcą nauczyć się pracy w dziennikarstwie, przed kamerą, a także do realizacji profesjonalnych materiałów wideo. Oferta jest też kierowana do osób, które chcą poznawać nowe technologie multimedialne, pomagać w opracowywaniu koncepcji i strategii marketingowych, a także nauczyć się umiejętnego zarządzania profilami w mediach społecznościowych. W szczególności zapraszamy osoby sumienne i bardzo dobrze radzące sobie z organizacją pracy.

Kogo zainteresuje staż?
Zespół Dziennikarski – nauka do pracy w roli prezentera TV i reportera terenowego
Zespół Realizacji Wideo – nauka do pracy w roli profesjonalnego realizatora TV, specjalisty ds. wideo
Zespół Newsowy – nauka do pracy w roli dziennikarza prasowego w serwisie internetowym
Zespół Komunikacji – nauka do pracy w roli specjalisty ds. mediów społecznościowych/marketingu/PR
Zespół Administracji – nauka do pracy w roli specjalisty ds. administracji, organizacji eventów, zarządzania

Jakie są zadania stażystów?
Stażyści aplikujący do poszczególnych Zespołów będą wykonywać zlecone im przez Koordynatora Zespołu działania. Stażyści MN będą uczestniczyć w szkoleniach, prelekcjach, wykładach oraz innych aktywnościach, które pomogą w zdobyciu wiedzy i doświadczenia. Niektórzy stażyści mają szansę dołączenia na stałe do naszego zespołu. Z satysfakcją odnotowujemy, że staż w Mediach Narodowych nie pozostaje bez wpływu na kształt dalszej kariery.

Formuła stażu
Czas trwania stażu to 6 miesięcy. Staż można odbywać w okresie od 12 września 2022 r. do 28 lutego 2023 r. Część swych obowiązków stażysta będzie wykonywał w biurze redakcji Mediów Narodowych ale przewidujemy także możliwość pracy zdalnej. Staż jest bezpłatny – lecz na koniec współpracy najbardziej wyróżniającym się stażystom oferujemy zatrudnienie!

Rekrutacja
Osoby zainteresowane stażem prosimy o wysłanie swojego CV wraz z wypełnionym kwestionariuszem na adres redakcja@medianarodowe.com do dnia 5 września 2022 r. Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną. Dla najlepszych przewidujemy możliwość przedłużenia współpracy.

Pozdrawiam serdecznie, Dyrektor Zarządzający Mediów Narodowych