Interwencja OTOP w Sokołowie – czy coś to dało?

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) to założona w 1991 r. organizacja pozarządowa o statusie pożytku publicznego. Zajmujemy się ochroną dzikich ptaków i miejsc, w których one żyją. Powadzimy działania z dziedziny monitoringu, czynnej ochrony przyrody, kształtowania polityk mających wpływ na środowisko oraz edukacji. Wspiera nas rzesza kilku tysięcy członków i wolontariuszy.

Naszym celem jest zachowanie dziedzictwa przyrodniczego dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.

Jesteśmy jedną z największych organizacji chroniących przyrodę w Polsce i polskim partnerem światowej federacji towarzystw ochrony ptaków – BirdLife International. Współpracujemy z polskimi i zagranicznymi autorytetami i organizacjami pozarządowymi.

Skupiamy się na priorytetowych gatunkach, siedliskach i ostojach. Zachęcamy do włączenia się w nasze działania i aktywnego wspierania Towarzystwa poprzez wolontariat i udzielanie wsparcia finansowego.

Wszystkie zdjęcia kolonii brzegówek koło Suchego Lasu niedaleko Pruszkowa (przy skrzyżowaniu ul. Sąsiedzkiej i Rodzinnej) zostały wykonane przez Pruszkowską Grupę OTOP i pochodzą ze strony social media FB.