https://www.pruszkow.pl/koronawirus/

Informacje z urzędu miasta Pruszków

 

 

 


 

Stan epidemii – placówki oświatowe zamknięte do Wielkanocy

DODANO PRZEZ BPIM 21 MARCA 2020

❗️❗️❗️Stan epidemii❗️❗️❗️
Przedłużamy termin zamknięcia placówek oświatowych i szkół wyższych. Nie będą funkcjonować do świąt Wielkanocy – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Ogłosił, że w Polsce zostaje wprowadzony stan epidemii. Wzrośnie też kara za złamanie kwarantanny z 5 do 30 tysięcy zł. Jednocześnie podczas konferencji prasowej premier podkreślał, że najbliższe dwa, trzy tygodnie do świąt, muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny.

Ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii pozwala Radzie Ministrów określić rozporządzeniem zagrożony obszar oraz kilka rodzajów stref. Mogą być to tzw. strefy zero – zdefiniowane jako obszary, na których wystąpiły stany epidemii, bezpośrednio wokół ogniska wirusa. Podlegają one zakazom, nakazom oraz środkom kontroli. Władze mogą zakazać chorym lub podejrzanym o zachorowanie opuszczania stref zero.

Stan epidemii pozwala m.in. na wprowadzenie czasowego ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się, oraz funkcjonowania instytucji lub zakładów pracy. Zgodnie z ustawą można nakazać udostępnienie nieruchomości, lokali, czy terenów i dostarczenia pojazdów do działań przeciwepidemicznych.

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii pozwala też na wprowadzenie czasowej reglamentacji zaopatrzenia w określonego rodzaju artykuły, obowiązku poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie, w tym obowiązkową kwarantannę i zakaz opuszczania jej obszaru.

Na obszarze, na którym ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii nie stosuje się przepisów o zamówieniach publicznych w przypadku zamówień na usługi, dostawy lub roboty budowlane prowadzone w związku z zapobieganiem epidemii.

 


 

Zmiany zasad rekrutacji do placówek opiekuńczych i edukacyjnych

DODANO PRZEZ BPIM 16 MARCA 2020

Dbając i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz mieszkańców, którzy będą zapisywać swoje dzieci do pruszkowskich przedszkoli, żłobków i klas I szkół podstawowych, dostosowujemy zasady rekrutacji do obecnie panującej sytuacji.

W dniach 16 – 30 marca br. odbędzie się tylko rekrutacja elektroniczna:

 

Żłobki poprzez stronę : pruszkow.nullo.pl

Przedszkola przez stronę : pruszkow.formico.pl

W dniach 30 marca – 08 kwietnia br. będzie można składać wnioski do placówek w formie papierowej.

Rekrutacja w szkołach do oddziałów przedszkolnych i klas I odbywa się w terminie od 30.03 do 08.04.2020 r. i jest równoczesna ze składaniem wniosków w formie papierowej. Wydrukowane wnioski rekrutacyjne rodzice będą mogli złożyć w godzinach wyznaczonych przez placówki. Wnioski do pobrania są na stronach szkół oraz na stronie Miasta.

Pozostałe zasady rekrutacji pozostają na dzień dzisiejszy bez zmian.

Na naszej strony na bieżąco będą ukazywały się wszystkie komunikaty i aktualizacje.

Poniżej aktualna lista danych kontaktowych do placówek oświatowych.

 


 Przedsiębiorco, wnioskuj o zmianę czynszu

DODANO PRZEZ BPIM 19 MARCA 2020

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch informuje, że przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie Miasta Pruszkowa, którzy dzierżawią/najmują nieruchomości gminne, mogą złożyć wniosek o zmianę warunków umowy w zakresie wysokości czynszu dzierżawnego lub najmu oraz terminów płatności.
Wszystkie tego typu umowy podpisywane są indywidualnie, dlatego też zmiany będą wprowadzane w nich również indywidualnie.

 


 

Wspieram lokalnie

DODANO PRZEZ BPIM 19 MARCA 2020

Wyjątkowa sytuacja, w której się znaleźliśmy dotyka wszystkich mieszkańców naszego miasta – również przedsiębiorców. Dlatego też specjalnie z myślą o naszych lokalnych przedsiębiorcach stworzyliśmy wirtualne miejsce, gdzie mogą oni podzielić się w jednym miejscu z mieszkańcami naszego miasta, informacjami o swojej działalności.
Na Facebooku stworzyliśmy grupę „Pruszków – Wspieram Lokalnie”

 

✅Prowadzisz sklep?
✅Jesteś właścicielem sklepu internetowego?
✅Prowadzisz restaurację/kawiarnię?
✅Masz szkołę językową?
✅Świadczysz usługi?
✅Prowadzisz inną działalność na terenie Pruszkowa?
Zachęcamy Cię do dołączenia do grupy.
Pokaż mieszkańcom naszego miasta, że jesteś, przedstaw swoją ofertę.
Miasto Pruszków wspiera lokalnych przedsiębiorców❗  #wspieramlokalnie

 


 

Drugi tydzień zabaw – zostanwdomu

DODANO PRZEZ BPIM 23 MARCA 2020

Szanowi Mieszkańcy;

Poniżej znajdziecie plan zabaw na najbliższy tydzień (23 – 27 marca).
ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy i dzielenia się Waszymi dokonaniami. Prace, filmiki umieszczajcie na stronie wydarzenia.

 


 

Miejska infolinia alarmowa

DODANO PRZEZ BPIM 17 MARCA 2020

W związku z aktualną sytuacją oraz trwającym na terenie naszego kraju stanem zagrożenia epidemicznego od dzisiaj działa Infolinia Urzędu Miasta czynna w godzinach 8:00 – 22:00. Numer 22 735 88 99 uruchomiony został z myślą szczególnie o osobach starszych, które nie zawsze mogą czerpać informacje z internetu. Prosimy o przekazywanie numeru osobom, które mogą go potrzebować. Dodatkowo informujemy, że plakaty zawierające ten numer telefonu oraz informacje dodatkowe trafią również w najbliższym czasie na klatki schodowe w blokach na terenie naszego miasta.

 


 

 Transmisje Mszy Świętych

DODANO PRZEZ BPIM 14 MARCA 2020

Prosimy o przekazanie informacji osobom zainteresowanym, szczególnie osobom starszym. Metropolita Warszawski Kazimierz Kard. Nycz wprowadził dyspensę od obowiązku osobistego udziału w niedzielnej Mszy św.

Już jutro (15.03.2020) Msze św. w telewizji i radiu:
godz. 7:00 – TVP 1
godz. 9:00 – POPradio
godz. 9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
godz. 9:30 – Telewizja TRWAM
godz. 11:00 – TVP 1
godz. 11:00 – portal TVN24
godz. 13:00 – TVP POLONIA

Dodatkowo Msze św. z kościoła św. Kazimierza w Pruszkowie będą transmitowane na kanale YouTube i na stronie internetowej parafii:
godz. 9:00
godz. 10:30
godz. 18:00

 


Koronawirus

Najnowsze informacje i komunikaty o koronawirusie dla mieszkańców Pruszkowa.

https://www.pruszkow.pl/koronawirus/

 

https://link.freshmail.mx/p/uq3lu638zv/5kt0djwr5z