Grób Dziecka Utraconego – zbiórka na pomnik – UZUPEŁNIENIE

Organizatorzy przedsięwzięcia informują,

że realizacja budowy pomnika”Grób Dziecka Utraconego”

będzie musiała być przesunięta na późniejszy termin,

natomiast planowane w dniu 15 października o 17.00

spotkanie odbędzie się

więcej informacji: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1005357656635805&id=559918634513045 

—————————————————————————————–

 

Czy wiedzą Państwo, że istnieje w Pruszkowie Grób Dziecka Utraconego?

Jest to miejsce z myślą o Dzieciach, które odeszły znacznie przedwcześnie – głównie przed terminem własnych narodzin. Już niebawem – 15 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. Z tej okazji, w ramach programu społecznego “Między ziemią a niebem” organizatorzy ze Stowarzyszenia Powszechnych Inicjatyw Społecznych „Jaspis” chcieliby postawić pomnik, który byłby finalną formą Grobu Dziecka Utraconego, znajdującego się na Cmentarzu Żbikowskim w Pruszkowie (na tyłach ołtarza głównego).

Inicjatorzy przedsięwzięcia zwracają się z gorącą prośbą o wsparcie zbiórki pieniężnej na budowę pomnika. Już dziś można tam zapalić znicz i dać wyraz swojej pamięci. Grób Dziecka Utraconego już od jakiegoś czasu jest zarówno symbolicznym miejscem pamięci, jak i realnym miejscem pochówku. Zainteresowanych kierujemy do zbiórki na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/rhhf2a. Każdy gest dobroci się liczy – nawet ten najmniejszy!
Dzięki Państwu każdy Mieszkaniec Pruszkowa dotknięty bólem straty dziecka w rodzinie będzie mógł na tym pomniku postawić symboliczny znicz… Niejeden Rodzic “Dziecka Niezapomnianego” czeka na ten grób, aby – nieraz po wielu latach – dokończyć zbyt długo noszoną w sercu żałobę.

Organizacja grobu jest realizowana w ramach programu społecznego „Między ziemią a niebem”, nazywanego przez organizatorów również „Projektem Niezapomnianym”. Projekt powstał z myślą o godności każdego życia – szczególnie tego bardzo krótkiego. Oprócz organizacji Grobu Dziecka Utraconego, Stowarzyszenie „Jaspis” w partnerstwie z Fundacją „Pod Wspólnym Dachem” zorganizowało wsparcie psychologiczne w postaci kręgu wsparcia rodziców po stracie oraz fachowych konsultacji psychologicznych. Oprócz burzenia tematów tabu na temat straty dziecka w rodzinie oraz prowadzenia kampanii informacyjnej, organizatorzy doprowadzili również do wydania książeczki terapeutycznej, która została opatrzona konsultacją psychologiczną i jest skierowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym. Ma ona za zadanie pomóc rodzicom w rozmowie ze swoimi dziećmi na temat poronienia. Książeczka zawiera również „Strefę Rodzica”.

Projekt organizowany jest przy wsparciu ks. Bogdana Przegalińskiego z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie (Żbikowie). Partnerami projektu są: Fundacja Nazaret i pruszkowska Fundacja „Pod Wspólnym Dachem”.
Szczegóły na temat programu, wsparcia psychologicznego oraz książeczki terapeutycznej znajdą Państwo na tej stronie: www.jaspis.edu.pl/niezapomniany.

Uroczystość przy Grobie Dziecka Utraconego wraz z finalną formą nagrobka nastąpi niebawem – 15 października o godz. 17:00 – zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Cmentarz Żbikowski (tyły ołtarza głównego, boczne wejście).