“Boże mój” – spektakl on-line

Sesja terapeutyczna, w której pacjentem jest sam Bóg, to coś niecodziennego. Pan B. pojawia się nagle w gabinecie lekarki – samotnej matki autystycznego chłopca, prosząc o pomoc. Kto jednak w rzeczywistości tej pomocy potrzebuje, kto jest pacjentem a kto lekarzem, kto komu pomaga? Spektakl “Boże mój!” w reżyserii Marka Pasiecznego z Dorotą Landowską i Andrzejem Mastalerzem będzie można obejrzeć na You Tubie Mazowieckiego Instytutu Kultury 19 czerwca o godz. 19:00. Pokaz z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Role nieustanie się zmieniają, bohaterowie grają przed sobą, żartują, próbują ukryć prawdziwe uczucia, prowokują się wzajemnie, nawet ranią. Wszystko po to, by w końcu z akceptacją przyjąć to, co niesie im życie, by zrozumieć, co tak naprawdę jest ważne. Czy jest to miłość, wiara, otwarcie na innych, czy też jeszcze coś innego? Każdy z widzów sam musi odpowiedzieć na to pytanie. Sztuka Anat Gov nie daje prostych i gotowych rozwiązań, ale z pewnością daje nadzieję i nie pozostawia obojętnym. Ascetyczna, prosta scenografia, ekspresyjna muzyka, gra świateł tworzą doskonale skomponowaną całość – świat, który wciąga widzów od pierwszej chwili.

Anat Gov z delikatnością i wyczuciem zadaje widzom trudne pytania, w lekki i inteligentny sposób porusza poważne tematy, zapraszając na sesję terapeutyczną. Takiej sesji nie można pominąć, zwłaszcza kiedy grają tak znakomici aktorzy, jak Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz. Zobaczymy ich w różnych i zaskakujących wzajemnych relacjach. Lekarka i pacjent, matka i syn, kobieta i mężczyzna – to niektóre z nich… złożone, zmienne, czasami przeczące sobie, ale prawdziwe, tak jak samo życie.

Spektakl Teatru Mazowieckiego “Boże mój!” Anat Gov w reż. Marka Pasiecznego z Dorotą Landowską i Andrzejem Mastalerzem będzie można obejrzeć on-line na kanale You Tube Mazowieckiego Instytutu Kultury 19 czerwca o godz. 19:00. Będzie tam dostępny do niedzieli 21 czerwca. Wydarzenie z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Autor: Anat Gov
Przekład: Agnieszka Olek
Adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny
Obsada: Dorota Landowska, Andrzej Mastalerz
Scenografia: Joanna Macha, Marcelina Początek-Kunikowska
Kostiumy: Agnieszka Werner-Szyrle
Fotografie: Rafał Latoszek

 

Dział Marketingu i Promocji Mazowiecki Instytut Kultury – www.mik.waw.pl