80 rocznica w KL Auschwitz

Jan Kulczycki.

14 czerwca będziemy obchodzili 80 rocznicę 1 transportu Polaków z aresztu w Tarnowie do KL Auschwitz.

Tego dnia w 1940 roku ruszyła niemiecka “maszyna śmierci” stworzona dla Polaków. DLA POLAKÓW !!!

I przez kolejne dwa lata mordowani tam byli tylko Polacy. Nie ma w Polsce polskiej rodziny, w której nie byłoby kogoś zamordowanego przez Niemców, w którymś z niemieckich obozów koncentracyjnych rozsianych w całej Europie. Obóz w Oświęcimiu – KL Auschwitz – jest znakiem i symbolem Naszej Polskiej Martyrologii.

Jeśli przestaniemy pamiętać o naszych pomordowanych krewnych, to nikt już o Nich nie będzie pamiętał, a nachalna propaganda holokaustu zasypie górą kłamstw polskie ofiary. A nie mamy wsparcia polskich władz.

W lipcu 2019 roku zmarł ostatni więzień z 1-go transportu, Pan Kazimierz Albin, nr obozowy 118, współtwórca Muzeum w Oświęcimiu i wieloletni członek Rady Muzeum A-B. Z władz nie było nikogo. Dyrekcja “dobiegła”.

Być może 80 rocznica jest ostatnią, na której mogą być, fizycznie, ostatni żyjący więźniowie KL Auschwitz. W ubiegłym roku zaczęliśmy akcję samodzielnego  drukowania i  przypinania “winkli” z literą P i datą 14.06.1940. Cała Polska powinna w tym dniu nosić “winkiel” jako dowód pamięci zamordowanych i fakt czczenia tej rocznicy.

“… Jeśli zapomnę o nich ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie! Amen za Was i za siebie!” (A.Mickiewicz – Dziady).

Wydrukujcie winkle z załącznika, wytnijcie, rozdajcie znajomym i przypnijcie 14 czerwca.

Roześlijcie tę moją prośbę znajomym w Polsce i za granicą!!!  Ta data i winkiel z “P”, to jest znak, że KL Auschwitz powstało by eksterminować POLAKÓW!!! Do połowy 1942 roku mordowano tu TYLKO POLAKÓW!!!

Dyrekcja Państwowego Muzeum A-B w Oświęcimiu robi wszystko, żeby ten dzień przeszedł niezauważony!!!

Władze Państwowe: Prezydent, Premier, Wojewodowie i Samorządowe od lat pomijają, a więc lekceważą, tę rocznicę!!!

My MUSIMY PAMIĘTAĆ i pamiętajmy, bo to symboliczna rocznica zamordowania przez Niemców, nie nazistów, WSZYSTKICH POLAKÓW, członków naszych rodzin.

Cała Polska powinna tego dnia nosić ten dowód naszej pamięci.  Przecież to uchwalony przez Sejm RP: Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, a w Oświęcimiu, ani w żadnym innym mieście w Polsce nie uświadczysz ani jednej polskiej flagi. (A przecież jest ustawowy obowiązek wywieszenia flag tego dnia!?)

 

 

PRZYPNIJ WINKIEL !!! 

POLICZMY SIĘ!!!!

 

 

Autor: Jan Kulczycki. Autor projektu Jan Kulczycki wyraża zgodę na nieodpłatne kopiowanie, powielanie i publiczne prezentowanie.