200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki

Jarmark Moniuszkowski oraz koncerty z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora
5 maja 2019 – Warszawa, ul. Moniuszki

5 maja 2019 to data wyjątkowa. Właśnie wtedy przypada 200 rocznica urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Uczcijmy ten dzień razem!

Tego dnia warszawską ulicę Moniuszki zamienimy się w tętniący życiem, rozśpiewany i roztańczony Jarmark Moniuszkowski. Na ulicznej scenie artyści zaprezentują utwory Moniuszki w najróżniejszych aranżacjach, będzie można też wysłuchać koncertu chóru Filharmonii Warszawskiej. Niespodzianką będzie oryginalny koncert carillonów Andrzeja Praisa z Poznania, a tancerze w strojach z epoki porwą nas do wspólnego poloneza. Podczas Jarmarku nie zabraknie też przysmaków inspirowanych przepisami z czasów artysty.

Zapraszamy na dwa wyjątkowe wydarzenia towarzyszące

Na przystawkę, w samo południe polecamy koncert najpopularniejszych dzieł Stanisława Moniuszki m.in. uwertura do opery Halka, Mazur z opery Straszny Dwór, uwertura do opery Verbum nobile oraz liczne arie, pieśni i duety.

Jest możliwość otrzymania bezpłatnego biletu na ten koncert zgłaszając się on line:
http://moniuszko.szef.co/formularze/akredytacja/

Ilość miejsc ograniczona, liczy się pierwszeństwo zgłoszeń.

O godzinie 17:00, w sali Kameralnej zaserwujemy danie główne; unikatowy spektakl na cztery fortepiany, w wykonaniu międzynarodowego zespołu Vlasty Traczyk „Eight Hands Quartet”, a także koncert multimedialny „I like Moniuszko”.

Wstęp wolny po uprzednim zgłoszeniu na http://8hq.szef.co/formularze/akredytacja/

Bezpłatne bilety otrzymają Państwo po przesłaniu zgłoszenia. 

Szczegółowe informacje o Jarmarku Moniuszkowskim na: http://polskiemedia.org/moniuszko-na-moniuszki-zapraszamy-na-wyjatkowe-urodziny

Zobacz program Jarmarku Moniuszko na Moniuszki
Do zobaczenia!
Maestro Moniuszko na Was czeka!