http://blogpublika.com/2018/06/14/14-czzerwca-narodowy-dzien-pamieci-ofiar-niemieckich-nazistowskich-obozow-koncentracyjnych-i-obozow-zaglady/

14 czerwca Narodowy Dzień Pamięci Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych

„PROSZĘ PAŃSTWA, STOJĄC NA STRAŻY PAMIĘCI O OFIARACH – WIĘŹNIACH NIEMIECKIEGO OBOZU KL AUSCHWITZ – JAKO STOWARZYSZENIE RODZIN POLSKICH OFIAR OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH PRZEKAZUJEMY PAŃSTWU PONIŻSZE INFORMACJE ROCZNICOWE”

PROSZĘ PAŃSTWA PRAGNĘ PRZEDSTAWIĆ ARTYKUŁ BYŁEGO WIĘŹNIA -DZIECKA NIEMIECKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO K.L AUSCHWITZ – BARBARY WOJNAROWSKIEJ NR OBOZ. 83638.
Dla nas Polaków, byłych więźniów KL Auschwitz-B Birkenau oraz tam pomordowanych rodaków – najważniejszą rocznicą jest 14 czerwiec 1940, data pierwszego transportu Polaków do tego miejsca, gdzie tysiące Polaków straciło życie. Jest to również Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów, uchwalony na pamiątkę pierwszego masowego transportu więźniów z więzienia w Tarnowie do Auschwitz.

 

http://blogpublika.com/2018/06/14/14-czzerwca-narodowy-dzien-pamieci-ofiar-niemieckich-nazistowskich-obozow-koncentracyjnych-i-obozow-zaglady/ 

Jako były więzień-dziecko KL Auschwitz Birkenau od MIESIĄCA staram się uzyskać informacje od odpowiedzialnych za Muzeum KL Auschwitz oraz inne źródła, jak MKiDN w jaki sposób zostaną zorganizowane uroczystości 14 czerwca 2019 roku. KTO z byłych więźniów zostanie zaproszony i na jakich warunkach?

Odpowiedzią jest MILCZENIE! A może przygotowania na dobrze płatne posadki w PE zabierają wszystkim czas????

To Narodowe Święto powinno mieć oficjalny PATRONAT, i to nie patronat jakiegoś pana/pani „Ixińskiej”, ale co najmniej Pana Premiera, jak nie pana Prezydenta. Media dziwnie milczą o przygotowaniach. Więźniowie nie wiele wiedzą. Oczywiście poza wycieczką organizowaną przez Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych.
Czy Wy wszyscy zdajecie sobie sprawę, że ŻYJĄCY JESZCZE POLSCY więźniowie KL Auschwitz SA ludźmi dobrze po 75+, 85+ i więcej. Aby ściągnąć tych ludzi, a chociażby garstkę z nich na 14 czerwca 2019 potrzeba im zapewnić OPIEKĘ Medyczną, opiekę OPIEKUNA/POMOCNIKA, zadbać o ich zakwaterowanie w godnych warunkach. Otoczyć ich opieką, aby nie byli pozostawieni sami sobie. Dbać o nich, bo za parę dni ich nie będzie. Pozostaną po nich wspomnienia.
Dla mnie pachnie to SKANDALEM, zignorowaniem przez władze państwa polskiego najważniejszego dla nas POLAKÓW b. więźniów obozów koncentracyjnych dnia.

Dzień 27 stycznia – który, choć jest Dniem Wyzwolenia KL Auschwitz w 1945 roku, głównie jest Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, ustalony w dniu 1 października 2005 przez ONZ, jest hucznie świętowany przez cały świat, media się trzęsą…. patronem jest pan Prezydent Polski.
Na tym tle, najważniejszy dla nas POLAKÓW, b. więźniów, dzień 14 czerwca jest traktowany po macoszemu.

A przecież KL AUSCHWITZ POWSTAŁO, ABY MORDOWAĆ POLAKÓW.

Dopiero dwa lata później powstał KL Birkenau, miejsce ludobójstwa Żydów, Cyganów, homoseksualistów z całej Europy

MOJE OSOBISTE SPOSTRZEŻENIA I UWAGI DOTYCZĄCE 14 CZERWCA 2019 r – NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR NIEMIECKICH NAZISTOWSKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH I OBOZÓW ZAGŁADY . JEST TO JEDNOCZEŚNIE ROCZNICA PIERWSZEGO TRANSPORTU POLSKICH WIĘŹNIÓW DO KL AUSCHWITZ . JEST TO W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ JEDYNE ŚWIĘTO PAŃSTWOWE PODCZAS KTÓREGO W MIEJSCU UŚWIĘCONYM KRWIĄ POLAKÓW – POD ŚCIANĄ ŚMIERCI KL AUSCHWITZ NIE WOLNO ŚPIEWAĆ “JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA”
PREZYDENT ANDRZEJ DUDA I RZĄD M. MORAWIECKIEGO KONSEKWENTNIE WSPIERAJĄ DZIAŁANIA OBCYM POLSCE PODMIOTÓW, KTÓRYM ZALEŻY NA ZUPEŁNYM WYRUGOWANIU POLSKIEJ MARTYROLOGII I HISTORII HEROICZNEJ Z KONTEKSTU KL AUSCHWITZ. W ŚWIETLE CORAZ BARDZIEJ BEZWSTYDNEJ POLITYKI ULEGŁOŚCI “DOBREJ ZMIANY” WOBEC RASISTOWSKICH GANGSTERÓW Z PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOKAUST – PORUSZAJĄCE JEST JAK BARDZO ZOSTALIŚMY PRZEZ NASZYCH POLITYKÓW W CIĄGU OSTATNICH LAT UBOGACENI. PYTANIE TYLKO CZY PREZYDENT ANDRZEJ DUDA CHCE WITOLDA PILECKIEGO UCZYNIĆ PATRONEM HANIEBNEGO, BEZPRAWNEGO ZAKAZU HYMNU NARODOWEGO POD ŚCIANĄ ŚMIERCI BLOKU 11 K L AUSCHWITZ. PRAGNĘ POINFORMOWAĆ PAŃSTWO, ŻE OD 6 LUTEGO 2012 r NIE MA ODPOWIEDZI NA LIST, JAKI MICHAŁ TYRPA – PREZES FUNDACJI PARADIS JUDAEORUM WYSŁAŁ DO WASZYNGTOŃSKIEGO MUZEUM HOLOKAUSTU W SPRAWIE ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO. MINĘŁO 7 LAT A DOKONANIA OCHOTNIKA DO AUSCHWITZ W EKSPOZYCJI UNITED STATES HOLOKAUST MEMORIAL MUZEUM – NADAL NIEOBECNE. Ryszard Dubilis – syn WACŁAWA WIĘŹNIA KL AUSCHWITZ – BIRKENAU NR OBOZ. 155239. żołnierza NSZ.

JEDYNE CO CIŚNIE MNIE SIĘ NA USTA TO : BÓG HONOR OJCZYZNA.
POZNAŃ 9 kwietnia 2019 r.

Nie zapomniałam. Brak informacji o programie uroczystości, patronacie tego najważniejszego dnia dla Polskich Więźniów KL Auschwitz do dnia dzisiejszego nie napawa dumą. Określenie tej Rocznicy jako Rocznicy o charakterze otwartym – jak to wytłumaczyć. Przecież to dzień deportacji pierwszych POLAKÓW do Auschwitz uznawany za początek funkcjonowania tego największego niemieckiego obozu zagłady, w którym osadzono 150 tysięcy Polaków, a ok. 75 tysięcy spośród nich tam zginęło. Wielu z nich umierało z okrzykiem na ustach “Niech żyje Polska!” Nigdy o nich nie zapomnijmy! To również Narodowy Dzień Pamięci O Polskich Ofiarach Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych. I to wszystko ma mieć charakter otwarty? Jakaż rocznica w porównaniu do dnia 27 stycznia i związanych z nim uroczystości! Nie mogę w to uwierzyć. Czyżby powróciły dni kiedy w imieniu byłego Prezydenta RP, p. A. Kwaśniewskiego – Marek Siwiec – szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w roku 2002 stwierdził, że dzień 14 czerwca “nie musi być ustanowiony jako specjalny dzień pamięci”? Całe szczęście, że zarówno Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich jak i byli więźniowie KL Auschwitz nie zgodziły się z takim poglądem. Dzień 14 czerwca po długich dysputach, interwencjach na najwyższych szczeblach rządowych i sejmowych został dopiero 8 czerwca 2006 r uchwałą Sejmu RP w naszym kraju ustalony jako DZIEŃ PAMIĘCI O POLSKICH OFIARACH NIEMIECKICH NAZISTOWSKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH
Jest mi wstyd, jako byłej więźniarce KL Auschwitz, że dzień 14 czerwca Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych – formalnie ustanowiony przez Sejm RP – Święto, nadal nie istnieje w świadomości społecznej. Mało się o tym wie , media dziwnie zapominają o tym dniu, tak ważnym, dla nas POLAKÓW. Czas to zmienić. To nasz polski obowiązek. To również obowiązek Państwowego Muzeum KL Auschwitz – Birkenau aby nadać temu świętu należną mu rangę, taką samą jaką się nadaje dniu 27 stycznia, który również jest podwójnym dniem pamięci. Niedługo, jutro, pojutrze nie będzie już więźniów, którzy przeżyli te tragiczne czasy – jak tak dalej pójdzie dzień 14 czerwca pójdzie w zapomnienie. Będzie mniej pracy i kłopotów, mniej niewygodnych pytań ze strony byłych więźniów.

Czy o to chodzi ?

Pozostaje z poważaniem – Barbara Gautier ( nr obozowy 83638 )