Zmiany w ofercie “Wspólny bilet samorządowy”

Komunikat prasowy – WKDF 11-0620-015/2022Grodzisk Mazowiecki, 16.03.2022

 

Od 21 marca Wspólny Bilet Samorządowy zapewnia zniżki w placówkach kultury oraz przy korzystaniu z atrakcji turystycznych!

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że od 21.03.2022 Wspólny Bilet Samorządowy ważny na przejazdy pociągami ośmiu przewoźników kolejowych będzie uprawniać dodatkowo do zniżek w instytucjach kultury i przy korzystaniu z atrakcji turystycznych.

Wspólny Bilet Samorządowy jest biletem kolejowym ważnym przez 24 godziny, uprawniającym do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich, Kolei Małopolskich, Kolei Mazowieckich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Arriva RP. Dzięki porozumieniu przewoźników samorządowych, pasażerowie od 2017 roku mogą podróżować po całej Polsce na jednym bilecie imiennym.

Od pierwszego dnia wiosny każdy posiadacz Wspólnego Biletu Samorządowego będzie mógł dodatkowo otrzymać zniżki w ponad 20 instytucjach kultury i przy korzystaniu z atrakcji turystycznych na terenie całej Polski. Aktualna lista obiektów będzie dostępna na stronach internetowych przewoźników prowadzących sprzedaż Wspólnego Biletu Samorządowego.

Podróżni mogą zakupić Wspólny Bilet Samorządowy np. w kasach biletowych, u kierownika pociągu, przez Internet lub przez aplikacje mobilne, a także w biletomatach i innych punktach na terenie wybranych województw.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej WKD:

https://www.wkd.com.pl/aktualnosci/2674-zmiany-w-ofercie-wspolny-bilet-samorzadowy-2

https://www.wkd.com.pl/bilety/informacje-o-ofertach/1032-wspolny-bilet-samorzadowy

„Wspólny Bilet Samorządowy” jest biletem imiennym i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w pociągach przewidzianych w rozkładzie jazdy uruchamianych przez niżej wymienionych przewoźników:

  • Koleje Śląskie Sp. z o.o. (KŚ),
  • Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (WKD),
  • Koleje Małopolskie sp. z o.o. (KMŁ),
  • Arriva RP Sp. z o.o. (Arriva),
  • Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. (KW),
  • Koleje Dolnośląskie S.A. (KD),
  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. (ŁKA),
  • „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. (KM).

Z-2_Lista instytucji i obiektów przyznających zniżki posiadaczom WBS (1)