XI edycja wyścigu Ojcowie na Start w Pruszkowie

 

Największy w Polsce rodzinny wyścig rowerowy wraca do Pruszkowa!

4 września w Parku Potulickich w Pruszkowie odbędzie się XI edycja wyścigu Ojcowie na Start. Zapisy duetów tata-dziecko już ruszyły. Do zabawy i rywalizacji zapraszamy każde dziecko, od przedszkola wzwyż.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wyścig Ojcowie na Start kolejny raz odbędzie się w Pruszkowie. W sobotę 4 września o godz. 9.30 na specjalnie przygotowanej trasie w Parku Potulickich wystartuje pierwsza grupa dzieci z rodzicami. Najpierw na starcie pojawią się trzylatki, a potem kolejne roczniki młodych amatorów sportu, aż do 5 klasy szkoły podstawowej włącznie. Każde dziecko, które weźmie udział w wyścigu, otrzyma medal i dyplom. Natomiast każdy przedszkolak dostanie nagrodę.
“To jedenasta edycja wyścigu. Zawsze jego celem była integracja rodzin, które cenią sobie dobrą zabawę i aktywne spędzanie czasu w gronie przyjaciół. Po roku spędzonym poza ławkami szkolnymi i na pracy zdalnej ten cel jest jeszcze ważniejszy. Przecież kiedy jesteśmy w gronie bliskich i przyjaciół nie ma przeciwności, z którą sobie nie poradzimy” – mówi Grzegorz Stanio, dyrektor Szkoły Podstawowej Sternik w Pruszkowie przy ul. Staszica. Organizatorami wyścigu są rodzice dzieci uczęszczających do tej placówki oraz działającego przy szkole Przedszkola Promienie. Wyścig odbywa się także dzięki uprzejmości władz Pruszkowa oraz sponsorów.
Zasady wyścigu od lat są bardzo proste: drużyna składa się z rodzica i przynajmniej jednego dziecka. Musi przejechać określoną trasę w jak najkrótszym czasie (w kategorii zależnej od wieku dziecka, od przedszkolaków, do nastolatków). Jeśli tata ma kilkoro dzieci w różnym wieku może zarejestrować kilka drużyn i pojechać z pociechami w różnych kategoriach.
Aby wziąć udział w Ojcach na Start trzeba zarejestrować się przez stronę internetową http://pruszkow.ojcowienastart.pl/ . Uczestnicy wyścigu muszą mieć kask, a do rywalizacji dopuszczane są jedynie rowery dwukołowe. Uwaga: podczas zapisów na ostatnią edycję pruszkowskiej imprezy w 2019 roku, pula miejsc zapełniła się w rekordowe osiem dni! W rowerowym święcie wzięło wówczas udział ponad tysiąc pasjonatów rywalizacji na dwóch kółkach. Natomiast bliskich, przyjaciół i kibiców w Parku Potulickich stawiło się kilka tysięcy.
Wyścig Ojcowie na start to największa rodzinna impreza rowerowa w Polsce. Cieszę się, że po raz kolejny organizujemy ją w Pruszkowie i mam nadzieję, że już na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń organizowanych w naszym mieście – mówi Paweł Makuch, Prezydent Pruszkowa. Miasto jest partnerem imprezy.
Imprezie będzie towarzyszyć piknik rodzinny.

Do zobaczenia na trasie wyścigu!

Data wyścigu Ojcowie na Start: 4 września, w godzinach 9.30-13.00. Aby odebrać numery startowe prosimy o przybycie 25 min przed wyścigiem do punktu wyścigu.
Miejsce imprezy – Park Potulickich w Pruszkowie (meta i start znajdują się na placu przy ujęciu wody oligoceńskiej na ulicy Lipowej).

Wymogi – rejestracja drużyny pod adresem http://pruszkow.ojcowienastart.pl/

UWAGA – organizator wymaga posiadania kasku rowerowego

 

Więcej informacji – Mariusz Przybylski
mariuszprzybylski1977@gmail.com
tel. 0601 086 056