1000 książek dla Szkoły Podstawowej nr 5

1000 książek od Empiku dla szkoły w Pruszkowie

To ważny i wyczekiwany dzień dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Pruszkowie. We wtorek 21 stycznia biblioteka w tej placówce wzbogaci się o 1000 wybranych przez dzieci książek. To nagroda w 4. edycji konkursu Empiku „Tysiąc powodów by czytać”.

Już we wtorek, 21 stycznia od godz. 11:30 na ulicach Pruszkowa będzie można zobaczyć kolorową ciężarówkę wypełnioną tysiącem nowych, pachnących jeszcze farbą drukarską książek. To specjalna przesyłka kierowana do uczniów SP nr 5 im. Ignacego Paderewskiego, którzy znaleźli się w gronie laureatów konkursu “Tysiąc Powodów by czytać”. W ciężarówce znajdą się również dodatkowe książkowe prezenty dla mieszkańców Pruszkowa – warto się więc uważnie rozglądać i szukać specjalnego oznaczonego samochodu! Ostatni, najważniejszy przystanek na jego trasie, to zwycięska szkoła.

Dzieciaki z Pruszkowa zdobyły nagrodę za przygotowanie pracy plastycznej, która przedstawiała scenę z wybranej książki. Ich rysunek ukazuje psa Lampo ze znanej wszystkim opowieści „O psie, który jeździł koleją”. Zwycięzców konkursu wybrali użytkownicy aplikacji mobilnej Empiku, którzy w tym roku oddali rekordową liczbę głosów – było ich aż 925 066.

Uczniowie dawali z siebie wszystko, aby zdobyć liczbę głosów, która zapewni im wygraną. Stworzyli kilka filmików zachęcających, aby na nich głosować, które umieścili w sieci. Kreatywność filmów również pokazuje jak wiele jest w tych dzieciach zapału oraz pasji. Do apelu o głosy przyłączył się sam pies Lampo oraz hydraulik Mario, znany z kultowej gry komputerowej.

https://youtu.be/X948eul7gqc  https://youtu.be/XuO_Yk_GO74 

 – Bardzo nas cieszy, że konkurs, który organizujemy z roku na roku wywołuje w uczniach i ich opiekunach coraz więcej pozytywnych emocji, zapału i motywuje ich do wspólnej pracy. W Empiku wierzymy, że każda książka to przynajmniej jeden powód do tego, aby rozpocząć przygodę z czytaniem. Uważamy, że biblioteki szkolne, a przede wszystkim ich pracownicy, mają wielki wpływ na zarażanie dzieci pasją do czytania. Ważne jest to, że uczniowie zwycięskich szkół w naszym konkursie sami wybierają tytuły, które trafią na biblioteczne półki – są to więc te wymarzone i wyczekiwane lektury. Zależy nam na tym, aby książki były inspiracją do odkrywania świata i jego tajemnic oraz do pogłębiania pasji i zainteresowań młodych ludzi – komentuje Justyna Chmielewska, organizator konkursu.

  „Tysiąc powodów by czytać” to program popularyzujący czytelnictwo wśród dzieci. Ważną rolę w spełnieniu czytelniczych marzeń dzieci odgrywają uczestnicy programu Mój Empik – każdy z nich, robiąc zakupy, przekazuje cegiełkę na wsparcie tej wyjątkowej akcji. Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu Empik wręczył w sumie 32 000 książek.

 Zwycięskie szkoły 4. edycji konkursu

Szkoły powyżej 120 uczniów:

  •       Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie (woj. mazowieckie)
  •       Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie (woj. mazowieckie)
  •       Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Warszawie (woj. mazowieckie)
  •       Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce (woj. małopolskie)
  •       Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszkowie (woj. mazowieckie)

Szkoły poniżej 120 uczniów:

  •       Szkoła Podstawowa w Jarszewie (woj. zachodniopomorskie)
  •       Szkoła Podstawowa nr 2 w Mrozach (woj. mazowieckie)
  •       Szkoła Podstawowa w Krzówce (woj. lubelskie)
  •       Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kaznowie-Kolonii (woj. lubelskie)
  •       Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Młynarzach (woj. mazowieckie)

 

https://www.pruszkow.pl/oswiata/edukacja/aktualnosci-edukacja/1000-nowych-ksiazek-trafi-do-pruszkowa/